Vintage. Sklep rzeczy zapomnianych

| Dodano: 26 styczeń 2015 | Dodana przez: Aga Pietruszewska

Share

Okładka

Twoja ocena

Ślubna suknia, jedwabne sari, komplet talerzy – używane przedmioty w niezłym stanie czekają na kupujących w lokalnym sklepiku należącym do Violet Turner. Poprzedni właściciele pozbywając się ich, chcieli pożegnać złe wspomnienia. Przedmioty stają się pretekstem do opowiedzenia historii klientek sklepiku,a powiernicą tych opowieści staje się Violet, która sama i samotna wciąż ucieka przed przeszłością – od swoich myśli o życiu w małym miasteczku i nieudanym małżeństwie.

Dopiero wizja utraty sklepu na rzecz drapieżnego dewelopera uświadamia Violet, jak ważni w jej życiu są inni ludzie i jak niezbędna ich pomoc. Zwykle samodzielna i samowystarczalna, wie, że nie uratuje sklepu bez ich udziału.

Źródło: Wydawnictwo Marginesy, 2015

Dostępna w

Opinie o: "Vintage. Sklep rzeczy zapomnianych"

Nowa opinia

Recenzje dla: "Vintage. Sklep rzeczy zapomnianych"

Vintage i wszystko w tym temacie

Zapomniane, niechciane, niosące przykre wspomnienia, wyrzucane – rzeczy, których chcemy się pozbyć, sprzedać, nie oglądać ich więcej na oczy. Rzeczy przypominające zarówno dobre, jak i złe chwile. W miejscu, w którym przeszłość styka się z teraźniejszością, w sklepie rzeczy zapomnianych, można odnaleźć własną drogę ku lepszemu życiu. Cieszę się, że Susan Gloss zaprosiła mnie do tego miejsca. Miejsca, w którym słowo "vintage" nabiera iście magicznego znaczenia.Susan Gloss to absolwentka Uniwersytetu w Notre Dame...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy