Matka i inne zapiski

| Dodano: 19 styczeń 2015 | Dodana przez: Aga Pietruszewska

Share

Okładka

Twoja ocena

Debiut po śmierci. Zofia Brzeska-Gaudier, nieznana pisarka, która umarła w 1925 roku w szpitalu psychiatrycznym w Glouster (Anglia) jest postacią bardzo tajemniczą. Za życia była autorką licznych, fałszywych autobiografii. Dla jednych była Polką, dla innych Austriaczką, szlachcianką lub chłopką. Historia zapamiętała ją jako partnerkę młodego francuskiego artysty, Henriego Gaudier-Brzeska, który zginął na froncie I wojny światowej mając zaledwie 23 lata. Nie byli oficjalnie małżeństwem, Brzeska była starsza od niego o prawie 20 lat. Połączenie ich nazwisk jest w dalszym ciągu zagadką, której rozwiązanie można odnaleźć na kartach jej pierwszej, opublikowanej w Polsce książki “Matka i inne zapiski”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: http://www.instytutksiazki.pl/zapowiedzi-i-nowosci-wydawnicze,aktualnosci,32446,matka-i-inne-zapiski.html ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Matka i inne zapiski"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku