Dysonanse i harmonie

| Dodano: 17 listopad 2014 | Dodana przez: wydawnictwowam

Share

Okładka

Twoja ocena

Jest to pełna humoru i ciętego dowcipu powieść o dążeniu do realizacji marzeń i przemianach, jakie dosięgają każdego z nas, pod wpływem życia w zgodzie i obok natury. Książka opowiada o tym, że w każdym istnieją pokłady miłości i wrażliwości, które zmienią nasze życie, jeśli tylko pozwolimy im się uaktywnić i ujrzymy ludzi w tłumie dookoła nas. Choć napisana lekkim tonem, porusza wcale nie tak lekkie tematy.

Czterdziestokilkuletnia Mariola, prowadzi spokojne i ustabilizowane życie u boku nudnego, przewidywalnego męża i dorosłego syna. Lepiąc hurtowe ilości pierogów i namiętnie układając pasjanse w internecie, zapomina o emocjach i celach.

Splot wydarzeń rzuca ją do niewielkiej wioski schowanej wśród lasów i mieszkanka dużego do tej pory miasta, zamiast zakupów w supermarkecie, zaczyna smażyć dżemy i produkować sery z koziego mleka. Ten sam los podmienia jej syna na gnębioną przez ojca alkoholika dziewczynkę a męża na ociekającego testosteronem, przystojnego weterynarza.

Bohaterka powieści w niczym nie przypomina pieknych celebrytek z pierwszych stron gazet.
Nie ma kasztanowych włosów, długich nóg ani obłędnych piersi...

Źródło: http://www.ebooki123.pl/dysonanse-i-harmonie_p389 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Dysonanse i harmonie"

Opinia

Książka z duszą

Awatar użytkownika

„Dysonanse i harmonie”- sam tytuł wskazuje na prawdziwą historię. Bo przecież nigdy nie jest tylko czarno lub tylko różowo. Zawsze po deszczu wychodzi słońce, a problemy w końcu znajdują rozwiązanie. Jest to powieść o zmianach i czerpaniu radości z życia, o braniu i dawaniu.

Mariola, znudzona monotonnym, miejskim życiem wyprowadza się do leżącej na przeciwnym krańcu Polski wsi. Podejmuje tę decyzję bez błogosławieństwa swojej rodziny, a nawet przy zdecydowanym sprzeciwie męża- przyziemnego, egoistycznego choleryka. Zauroczona małym, wiejskim domkiem podnosi domowy bunt i samotnie wyjeżdża na łono natury. Zamiast komputerowej myszki, musi złapać w dłoń grabie i łopatę. Dodatkowo los obdarza ją niespodziewanie gromadką zwierząt i bynajmniej nie są to niekonfliktowe rybki w akwarium. Wiejskie życie nie raz ją zaskakuje i przerasta, powodując zabawne nieporozumienia,  lecz przy pomocy kuzynostwa coraz lepiej radzi sobie z nowymi wyzwaniami i coraz bardziej zaczyna jej się podobać życie w zgodzie z naturą. Odnajduje zagubiony sens istnienia i co rano z radością wstaje z łóżka. Z pewnością, znacząco pomaga jej w tym  przystojny weterynarz, wezwany do chorego zwierzaka. We wzajemnej chemii, jaka pojawia się między nimi, przeszkadza jednak uporczywa myśl o mężu pozostawionym w mieście i wewnątrz Marioli walczą zawzięcie sumienie z pragnieniami słabego ciała. Na tle rodzącego się romansu, w życiu kobiety pojawia się pięcioletnia dziewczynka, bita i gnębiona przez ojca alkoholika. Horyzonty Marioli rozszerzają się i nie mogąc patrzeć na cierpiące dziecko podejmuje brzemienną w skutki decyzję. W międzyczasie mąż zmuszony jest powrócić w łaski żony i sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej.

„Dysonanse i harmonie” to zabawna powieść dla wszystkich pań, niezależnie od wieku. Z humorem i dowcipem traktująca życie i nas samych. Równocześnie jednak wzruszająca i  wymagająca chwili zadumy. Całość powieści spójna i przemyślana, z czystym, jasnym przekazem, że należy spełniać swoje marzenia i czasem warto rozejrzeć się wokół siebie. 

8 styczeń 2015 16:46

Opinia

Awatar użytkownika

Bardzo fajna książka. pełna humoru.... w sam raz na nudne, jesienne wieczory. super się czytało! polecam!

25 listopad 2014 13:22

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl