Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka

| Dodano: 14 listopad 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka to zestaw opowiadanych wierszem historyjek, najczęściej o egzotycznych dla polskiego dziecka zwierzętach. Spotkamy się więc z fenkiem, zwierzątkiem przypominającym małego pieska. Fenki żyją na pustyni i są aktywne nocą, posiadają też niezwykły talent inżynierski, który przydaje się im przy budowie norek. W swoisty sposób autorka opisuje też bardziej znanych przedstawicieli afrykańskiej fauny: wielbłądy, kozy, osły, hipopotamy, czy kameleony. Wiersze są pełne przyjaznego ciepła, wynikającego nie tylko z osadzenia ich w afrykańskim klimacie. Ale w tomiku znajdziemy również poetyckie opisy polskiej fauny i flory. Jesień jest pełna kolorów i zapachu owoców, wiosna z kolei lśni od promieni słońca i kusi zmysły barwami oraz aromatem kwiatów. Są też i polskie zwierzęta: łoś, którego puszczyk wziął za wielbłąda, bobry, kret, wrony, pszczoły i trzmiele. Jest też krótka historia o rodzącej się przyjaźni między polską sarenką, a afrykańską gazelą.
Autorka tych wierszy jest Polką mieszkającą od wielu lat w Tunezji. Gdyby Historyjki saharyjskie… ukazały się w dwóch językach, z pewnością dostarczyłyby niezwykłych wrażeń nie tylko polskim, ale i arabskim dzieciom. Oraz, oczywiście, ich rodzicom.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/historyjki-saharyjskie-i-rymowanki-dla-wnuka_p388 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka"

Nowa opinia

Recenzje dla: "Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka"

recenzjemystic.blogspot.com

Bardzo dużo czytam swoim dzieciom, staram się, aby urozmaicać im czas wieczorami. Każda książeczka to nowa przygoda, tak samo jak nowy wierszyk i nowe kolorowe obrazki, które to cieszą się największym zainteresowaniem. Na efekty nie trzeba było długo czekać, już teraz bardzo chętnie sami sięgają po bajeczki, a z każdej nowej ogromnie się cieszą. Rosną kolejne małe mole książkowe!„Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka”, to zbiór ciekawych historyjek, opowiadanych wierszem. Każda z nich opowiada o innym...

Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka

Mój synek bardzo lubi, kiedy czytam mu bajki. Nie koniecznie do snu. Nieraz po prostu w ciągu dnia prosi, abym coś mu poczytała. Jego ulubionymi bajkami są książeczki z serii „Bolek i Lolek”, te uwielbia. Jednakże staram się mu urozmaicić lektury. Dlatego, jeżeli jest okazja, to zaopatruję się w przeróżne książeczki. Tym razem mieliśmy okazję bliżej poznać Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka autorstwa Marii Boukef. Historyjki saharyjskie i rymowanki dla wnuka to ilustrowana książeczka...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl