Bóg, kasa i rock'n'roll

| Dodano: 8 sierpień 2013 | Dodana przez: Agata Jankowiak

Share

Okładka

Twoja ocena

Gdy w jednym miejscu i czasie spotykają się dwie tak wyraziste osobistości jak Szymon Hołownia i Marcin Prokop można oczekiwać naprawdę ciekawego rozwoju zdarzeń. Tym razem jest to wciągająca rozmowa, w której ścierają się ze sobą dwa odmienne spojrzenia na religię, kulturę i świat mediów. Jezus jawi się przez chwile jako markwtingowiec, wyłaniają się różnice między Bogiem a idolem, korzyści płynące z noszenia habitu czy problem wolnej woli, to jedynie nieliczne z wątków, które napotka czytelnik.

Marcin Prokop powiedział o książce:”…Dyskutujemy. Spieramy się. Mówimy, co nam się wydaje. Wywalamy na stół to, co nam prywatnie w duszy gra. Tyle, że zamiast o najnowszym serialu, biuście Dody czy bieżącym kursie franka szwajcarskiego częściej gadamy o rzeczach, które mimo wszystko wydają nam się ważniejsze.”

Szymon Hołownia: ”Po tej książce boję się bardziej niż kiedykolwiek, że stosowną lekcję kontemplacji dadzą mi kiedyś aniołowie. Ja będę chciał toczyć z nimi teologiczne dysputy, oni - pogrążeni w słuchaniu Morrisseya - zacytują mi trzydziesty drugi rozdział Mądrości Syracha…”

Dostępna w

Opinie o: "Bóg, kasa i rock'n'roll"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl