Nina, prawdziwa historia

| Dodano: 27 pażdziernik 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Akcja książki Nina, prawdziwa historia rozpoczyna się w Moguncji, gdzie szanowany wykładowca akademicki mieszka tymczasowo, wykładając prawo na Uniwersytecie Johanna Gutenberga. Pewnego dnia puka do jego drzwi dziwny, starszy mężczyzna - Ernest Schneider. Wchodzi do jego mieszkania i zostawia mu wiadomość od tajemniczej kobiety imieniem Nina. Od tego momentu jego życie całkowicie się zmienia... Daniel rozpoczyna poszukiwania owej kobiety, która niczym używka, nie pozwala mu na spokojne życie. Jego poszukiwań nie zmienia nawet fakt, że Nina okazuje się być prostytutką. Tob tylko wzmaga męską żądzę. Dochodzi do spotkania, podczas którego Daniel zakochuje się w nieznajomej, pociągającej kobiecie. Obsesyjnie o niej myśli, choć wie, że nie może z nią być. Oddając się pracy zawodowej, próbuje zapomnieć o zmysłowej Ninie, niestety wspomnienia zostają przywołane podczas wyjazdu do Paryża, gdzie dziwnym zbiegiem okoliczności znów trafia na Ernesta Schneidera… Czy i tym razem będzie próbował odnaleźć Ninę? Czy zagmatwane życie Daniela powróci na właściwy tor? I jakie znaczenie w całej tej historii mają „Nędznicy” z wpisanym przez Schneidera tekstem: Aby to, co było we mnie, nie umarło razem ze mną?

Źródło: http://www.ebooki123.pl/nina-prawdziwa-historia_p383 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Nina, prawdziwa historia"

Opinia

Daniel Iżycki opinia

Awatar użytkownika

książka jest naprawdę świetna. Coś pomiędzy 50 twarzy Greya a powieściami Zafona. Trochę erotyzmu, trochę rodzinnej zagadki. Fikcja z prawdziwą historią miesza się tak, że wydawało mi się, że wszystko jest prawdą. No i tajemnica "Nędzników", hrabiny Krystyny Habsburg... Rewelacja.

27 pażdziernik 2014 07:36

Nowa opinia

Recenzje dla: "Nina, prawdziwa historia"

Prawda czy fałsz?

Po raz pierwszy, w swojej czytelniczej pasji, spotkałam się z książką, w której na samym początku, przed właściwą treścią, zawarto dwustronicowe streszczenie fabuły. Streszczenie, które w zasadzie obnaża całą historię, i po którym dalsze czytanie książki po prostu nie ma sensu. Na szczęście, zostałam w porę ostrzeżona i zgrabnie ominęłam niefortunny załącznik. Wiem, że w wyniku błędu wydawnictwa, w księgarniach można znaleźć całą partię takich nietrafionych egzemplarzy. Jeśli więc właśnie akurat taki wpadnie...

recenzjemystic.blogspot.com

Jest to kolejna pozycja, którą mogłam przeczytać dzięki uprzejmości Wydawnictwa Psychoskok. Wprawdzie nie wiedziałam czego mogę się spodziewać po tej lekturze, ale czasami warto zaryzykować i dać szansę debiutującym autorom. To właśnie debiutanci nie raz już udowodnili, że mają bardzo dużo do powiedzenia i piszą bardzo ciekawe powieści.Daniel jest wykładowcą na niemieckim Uniwersytecie. To właśnie w Niemczech rozpoczyna się jego historia, która jest zbiegiem niezwykłych okoliczności. A zaczęło się wszystko od...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl