Wieczna Treblinka

| Dodano: 23 pażdziernik 2014 | Dodana przez: Aga Pietruszewska

Share

Okładka

Twoja ocena

Tytuł książki pochodzi z opowiadania pt. "Listy do Pisarza" napisanego przez laureata Nagrody Nobla, Isaaca Bashevisa Singera (1904-91): "Dla zwierząt wszyscy ludzie to naziści, a ich życie to wieczna Treblinka".

Książka przedstawia genezę dominacji ludzi uzurpujących sobie prawo do zniewalania innych, opisuje proces zindustrializowanego zabijania ludzi oraz zwierząt i kończy się charakterystyką żydowskich i niemieckich postaci zaangażowanych w obronę zwierząt, na które wpływ miał holokaust.


"W »Wiecznej Treblince« po raz pierwszy przedstawione są obszerne dowody na gruntowne i kłopotliwe związki pomiędzy wykorzystywaniem zwierząt w Stanach Zjednoczonych a hitlerowskim ostatecznym rozwiązaniem".
Lucy Rosen Kaplan

"Książka Charlesa Pattersona będzie niewątpliwie pomocna w procesie naprawiania ogromu krzywd, jakie ludzie wyrządzają zwierzętom. Namawiam wszystkich do przeczytania »Wiecznej Treblinki« i do głębokiego zastanowienia się nad jej ważnym przesłaniem".
dr Jane Goodall

"Książka ta może stać się jedną z najważniejszych publikacji XXI wieku".
Dr Karen Davis, United Poultry Concern

"»Wieczna Treblinka« zamierza zmienić świat".
Albert Kaplan, Laidlaw Global Securities

Źródło: [Vega!POL, 2003]

Dostępna w

Opinie o: "Wieczna Treblinka"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku