Dzielnica

| Dodano: 22 pażdziernik 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Do naszych rąk trafia powieść sensacyjna „Dzielnica”, autorstwa Roberta Wegi. Głównym bohaterem powieści jest Robert Bondowski, rozwiedziony informatyk, który samotne życie uprzyjemnia sobie drinkami i oglądaniem telewizji. Czasami, na piwne sesje wpada do mieszkającego na tym samym osiedlu Pitera, kolegi z pracy i przyjaciela. Pewnego dnia, po zamordowaniu młodej dziewczyny, prostytutki, obaj wplątują się w sytuację, w której muszą skonfrontować się z gangsterami, policją, handlarzami narkotyków i kobiet. Sprawa jest tym bardziej poważna, że wykradli z pobliskiego domu publicznego dziewczynę, która została uwięziona i miała się stać luksusową kurtyzaną. W czasie akcji, Bondowski rani z broni palnej dwóch gangsterów. Zaczyna się prawdziwa obława, sytuacja zdaje się być bez wyjścia.
„Dzielnica”, to mocno usadowiona w polskiej współczesności historia, w której czytelnik znajdzie właściwie wszystko, co powinno być w tego typu literaturze. Gangsterskie porachunki, krew i śmierć, narkotyki, pościgi samochodowe, ale jest w tym brudnym świecie również miejsce na miłość…

Źródło: http://www.ebooki123.pl/dzielnica_p382 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Dzielnica"

Opinia

Autor cały czas dawkuje czytelnikowi silne emocje

Awatar użytkownika

„Dzielnica” Roberta Wegi, to trzymająca w napięciu, dobrze poprowadzona powieść sensacyjno-kryminalna, która z pewnością doskonale wpisze się w ten segment polskiej  literatury.

22 pażdziernik 2014 13:55

Opinia

Polecam

Awatar użytkownika

Autor od początku snuje intrygę w taki sposób, żeby czytelnik nawet na chwilę nie mógł odetchnąć. Czyta się więc jednym tchem. Polecam bardzo.

22 pażdziernik 2014 09:55

Nowa opinia

Recenzje dla: "Dzielnica"

Dzielnica w której mieszkam

Nie wyobrażam sobie pełnokrwistej powieści sensacyjnej bez jej naczelnych elementów, takich jak pościgi, porachunki mafijne, morderstwa i dynamiczna, zmieniająca się co chwilę akcja. Tego typu książka musi bowiem wywoływać dreszczyk emocji, oraz zawierać tak skonstruowaną fabułę, by nawet na chwilę nie odczuwać znużenia. "Dzielnica", czyli debiut prozatorski Roberta Wegi już samym tytułem książki zapowiada wszystkie wyżej wymienione elementy. I w zasadzie znalazłam w tej powieści...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl