Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych

| Dodano: 10 pażdziernik 2014 | Dodana przez: Aga Pietruszewska

Share

Okładka

Twoja ocena

Kolejna książka autora bestsellerów Kacpra Śledzińskiego przenosząca czytelników w realia wojny. Tym razem zyskujemy okazje dowiedzieć się kim tak naprawdę byli tankiści? „Czterej pancerni” znani z kultowego serialu to dobrze wyreżyserowana fikcja. „Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych” to historia, którą napisało życie, krwią 1. Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte.

Kronika bez cenzury, prawda w całej okazałości, patriotyzm mieszający się ze zdradą, momenty chwały z hańbą. Wyruszymy na bitwę pod Lenino, znajdziemy się w Studziankach, przyczółku magnuszewskim, Wale Pomorskim, weźmiemy udział w walkach o Berlin. Poznamy żołnierzy, którzy staną się bliżsi niż do tej pory, jak: zwiadowca Marian Chodor czy radiotelegrafistka Lidia Mokrzycka.

Czy oni wszyscy wierzyli w wojnę, i wzniosłe ideały? Może po prostu pragnęli wyrwać się z Rosji? Tego dowiemy się z książki.

Dostępna w

Opinie o: "Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy