Odwaga straceńców. Polscy bohaterowie wojny podwodnej

| Dodano: 10 pażdziernik 2014 | Dodana przez: Aga Pietruszewska

Share

Okładka

Twoja ocena

Poruszająca epopeja o podwodnych bohaterach, którzy od pierwszych dni wojny musieli wykazać się odwagą, i stalowymi nerwami. Wodny bezkres oraz przerażająca siła wroga wymusiła pełną determinację.

Załoga ORP „Wilk” dokonała niemożliwego, przez 11 dni mierząc się z naporem Krigsmarine, a następnie, samotnie przedzierając się przez cieśniny duńskie oraz docierając do Wielkiej Brytanii pomimo ciężkich uszkodzeń i braku paliwa. Marynarze ORP „Orzeł” po internowaniu w Talinie, zbiegli co zdawało się niemożliwym i odważyli pokonać Bałtyk bez map czy broni, ich zaginięcie do dziś pozostaje tajemnicą pobudzająca wyobraźnie. ORP „Sokół” i ORP „Dzik” natomiast dosłownie siali spustoszenie na Morzu Śródziemnym.

Zapowiedz książki Kacpra Śledzińskiego brzmi jak przedsmak filmu akcji, w rzeczywistości jest to historia prawdziwych polskich bohaterów napisana z pasją.

Dostępna w

Opinie o: "Odwaga straceńców. Polscy bohaterowie wojny podwodnej"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku