Królowa kokonu

| Dodano: 23 wrzesień 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Zofia jest kobietą mającą w oczach nadzieję i lęk. Ponadto ma niełatwe życie u boku męża alkoholika, frustrata, w którym zderzają się nienawiść do świata z marzeniami o tym, że może on być idealny. Zofia ma też córki, Melinyel, Ninę i najstarszą, której imię poznamy na końcu noweli „Królowa kokonu”. Melinyel jest chora, lecz kiedyś była radosną dziewczynką z wieloma pomysłami na sekundę, bardzo szczęśliwą i niestety naiwną. Wiele razy powtarzałam jej:

"Ludzie nie umieją latać!". „Tłumaczyłam wiele razy! Nie uwierzyła mi, tak bardzo chciała uwierzyć w to, że potrafi wznieść się w powietrze, że skoczyła z balkonu. Nie mogłam jej złapać! Byłam wtedy w pracy...”- mówi Zofia. Najstarsza córka ma rozdwojoną osobowość, a Nina? „Byłam zdrowa. I to było moim największym przekleństwem” – wyznaje.

Przy Zofii są tylko dwie córki, Melinyel i Nina. Matka rozpaczliwie i bezskutecznie szuka trzeciej. Po śmierci męża trafia do szpitala psychiatrycznego. Tam odwiedza ją również najstarsza z córek, jednak Zofia już nie potrzebuje swoich dzieci…

Źródło: http://www.ebooki123.pl/krolowa-kokonu_p368 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Królowa kokonu"

Opinia

Życie , nasze królestwo

Awatar użytkownika

Ciekawie ukazany los kobiety z trudami wychowawczymi na pierwszym planie. Historia niby zwyczajna a jednak nie zwykła.

23 wrzesień 2014 11:09

Nowa opinia

Recenzje dla: "Królowa kokonu"

Przedpremierowa recenzja Królowej kokonu

Jest to kolejna książka, którą mam przyjemność zrecenzować przedpremierowo. Muszę przyznać, że nie było to łatwe zadanie i wymagało większego wysiłku i skupienia. Do tej pory nie wiem, co było przyczyną tego stanu. Może była to pogoda lub niskie ciśnienie, a może trudna tematyka tej książki, która z pewnej perspektywy, może wydawać się traumatyczna. Mimo wszystkich przeciwności, udało się i mogę wam przedstawić swoją opinię.   Praca w hipermarkecie na kasie i mąż alkoholik, nie jest szczytem ambicji...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl