Grzeczna dziewczynka

| Dodano: 22 wrzesień 2014 | Dodana przez: awiola

Share

Okładka

Twoja ocena

Dwudziestopięcioletnia Karolina Wysocka ogląda na komputerze film z własnego ślubu, co wywołuje niekontrolowany powrót do przeszłości, do wspomnień poprzedzających założenie ślubnych obrączek. Bohaterka, poznała swojego przyszłego męża – Filipa, w miejscu swojej pracy – w bibliotece. Ułożony, miły i kulturalny chłopak, wraz z upływem czasu pokazał jej swoją prawdziwą twarz despoty, któremu wychowanie przez rodziców wpoiło jedno – bezwzględne posłuszeństwo kobiety. Karolina uwikłana w toksyczny związek, musi doznać wstrząsu, by obudzić się z własnej niemocy i ślepoty.

Źródło: http://www.e-bookowo.pl/proza/grzeczna-dziewczynka.html ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Grzeczna dziewczynka"

Opinia

Koszmar grzecznej kobiety

Awatar użytkownika

Ekstra powieść, ładnie napisana i poruszająca ważki temat jakim jest despotyczne podejście niektórych mężczyzn do związku i małżeństwa. To analiza sytuacji kobiety w związku z tyranem.

23 wrzesień 2014 11:01

Nowa opinia

Recenzje dla: "Grzeczna dziewczynka"

Nie będę grzeczną dziewczynką

"Prawie wszyscy faceci się nie zmieniają. To my ich zmieniamy w naszej wyobraźni. Ubieramy w zalety, jak choinki bożonarodzeniowe w świecidełka, opasujemy te zalety łańcuchem naszych nadziei, a później dramatyzujemy, bo facet się nie zmienia i łańcuch nadziei opada, jak igiełki choinki". Większość kobiet stara się wychować na tzw. "grzeczne dziewczynki", czyli wzorowe żony i matki, posłuszne swoim mężom, posłuszne wszelkim konwenansom. A czy słyszeliście takie oto powiedzenie, że "Grzeczne dziewczynki idą do...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl