Oskarżam Auschwitz Opowieści rodzinne

| Dodano: 17 wrzesień 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne to wybór dwudziestu kilku rozmów, które autor przeprowadził z dziećmi ocalałych z Holokaustu. Dotykają tematów często przemilczanych, odkrywania historii rodzinnych, życia w cieniu cierpienia rodziców, bólu z powodu utraty najbliższych, a przede wszystkim potrzeby bycia zrozumianym i poszukiwania bliskości. Głosy te tworzą chór, którego sile trudno się oprzeć. Książka jednocześnie jest zaproszeniem do dialogu na tematy rzadko poruszane poza wąskim kręgiem.

Drugie pokolenie – dzieci ocalałych z Zagłady nie ukrywa się: nie wymazuje, nie chce zapomnieć. Przeciwnie. Drugie pokolenie szuka wszystkich strzępów i nitek, którymi może powiązać historie swoich rodziców w pierwszym rzędzie, a potem swoje historie wiąże mocno z ich historiami. I chce o tym mówić! Dlatego powstała ta książka. Mikołaj Grynberg rozmawia ze swoimi „braćmi i siostrami po Zagładzie”.

Premiera książki, 9 października 2014 r., godz. 18:00, Muzeum Historii Żydów Polskich, ul. Anielewicza 6, Warszawa. Spotkanie poprowadzi Dariusz Bugalski. W ramach cyklu "Dowód kulturalny – 18 lat Wydawnictwa Czarne".

Źródło: Wydawnictwo Czarce

Dostępna w

Opinie o: "Oskarżam Auschwitz Opowieści rodzinne"

Opinia

Pierdołki

Awatar użytkownika

Znowu wałkowanie holocaustu, jakby na świecie nigdy wcześniej i później nie było innych zbrodni. Szkoda czasu na czytanie tego żałobnego zaklinania rzeczywistości.

19 wrzesień 2014 10:57

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl