Dzieci konsoli. Uzależnienie od gier

| Dodano: 4 wrzesień 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Autorki nie demonizują gier, ale wyjaśniają, że ich nadmiar i pozostawienie dziecka zupełnie bez kontroli są szkodliwe. Przedstawiając prawdziwe historie ludzi, którzy byli nałogowymi graczami, wskazują, jak uzależnienie to wpływa na mózg, sferę psychiczną i fizyczną dziecka – prowadzi m.in. do zaburzeń koncentracji i umiejętności uczenia się, zaniku zdolności towarzyskich, wahań nastroju, izolacji.

Tak o książce wypowiedział się dr med. Bohdan T. Woronowicz, specjalista psychiatra, specjalista i superwizor terapii uzależnień:

"Niestety zbyt rzadko zastanawiamy się nad tym, że tzw. nowe technologie, które tak bardzo ułatwiają nam codzienne życie, bez których nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania, mogą jednocześnie stanowić poważne zagrożenie. Zagrożenie to dotyczy najbardziej młodego pokolenia, a konkretnie tych młodych ludzi, których my dorośli, nie nauczyliśmy korzystać z komputera czy z telefonu komórkowego w sposób bezpieczny i rozsądny.

Hilarie Cash i Kim McDaniel to wybitni specjaliści leczenia uzależnień, którzy w swojej książce opisują zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z gier komputerowych przez dzieci i młodzież. Podają objawy, które powinny zaniepokoić i umożliwić identyfikację pojawiającego się problemu oraz podpowiadają rodzicom co można zrobić, żeby zapobiec niekorzystnemu rozwojowi sytuacji.

Szczególnie gorąco polecam książkę tym rodzicom, którzy chcieliby pomóc swoim dzieciom w uczeniu się rozsądnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii."

Dostępna w

Opinie o: "Dzieci konsoli. Uzależnienie od gier"

Opinia

Gry zamiast świata

Awatar użytkownika

Jeśli Twoje dziecko godziny spędza przed komputerem grając w gry to ta książka jest dla Ciebie. Bardzo dobrze opisany syndrom uzależniania od gier.

15 wrzesień 2014 11:13

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl