Hobbit, czyli tam i z powrotem

| Dodano: 6 sierpień 2013 | Dodana przez: lekturomaniak

Share

Okładka

Twoja ocena

"Hobbit" Tolkiena to niestarzejące się arcydzieło gatunku fantasy. Utwór, opowiadający o losach niewiele większego od liliputów, a mniejszego wciąż od Krasnali Hobbita - Bilbo Bagginsa - który towarzyszył Krasnalom w ich wyprawie, nie tylko oferuje doskonałą dawkę przygody i spektrum wspaniale i autentycznie skonstruowanych postaci, lecz przede wszystkim, udziela czytelnikowi odpowiedzi na podstawowe pytania, związane z problemem dobra i zła. Uniwersalna wymowa powieści sprawia, że chętnie sięgają po nią nie tylko uczniowie gimnazjum, dla których jest to lektura obowiązkowa, lecz także ludzie o wiele młodsi i starsi. Rzadko, jeśli w ogóle, słyszy się na temat tego tytułu słowa krytyki, bowiem jego wpływ w rozwój gatunku jest ogromny. Można wręcz zadawać pytanie: czy bez Bagginsa i jego Pierścienia pojawiłaby się w XX wieku tak silna potrzeba powrotu do baśniowości i jej estetyki?

Dostępna w

Opinie o: "Hobbit, czyli tam i z powrotem"

Opinia

Awatar użytkownika

Mimo, że Tolkien ma dla niektórych "ciężkie" pióro, dla mnie osobiście "Hobbit" był lekki, łatwy i przyjemny. Zagłębiając się w historię Bilbo Bagginsa stajemy się świadkami jak z "domowego" Hobbita ceniącego sobie tylko i wyłącznie swój wygodny Bag End staje się nieustraszonym poszukiwaczem przygód, nierzadko ratującym swoich towarzyszy z wszelkich opresji.
Poza tym właśnie w tej powieści dowiadujemy się jak Bilbo stał się posiadaczem Jedynego Pierścienia.

5 grudzień 2013 20:23

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl