Tajemnica mojej matki

| Dodano: 26 sierpień 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Historia tej książki jest niewiarygodna. Została napisana przez 52-letnią Kanadyjkę z Tajwanu, która wydała ją jako self-publishing i odniosła ogromny sukces. Oczywiście jest wiele książek, które opisują ludzi, którzy w czasie wojny dawali schronienie Żydom, ale to prawdopodobnie jedyny przypadek, kiedy Żydzi ukrywali się w jednym domu z niemieckim dezerterem.

Powieść oparta na prawdziwych wydarzeniach z czasów Holokaustu

Przełożyła Katarzyna Waller-Pach

Przykuwająca, poruszająca, a wreszcie niesamowicie podnosząca na duchu opowieść

Dwie żydowskie rodziny i Niemiec dezerter ukrywający się pod jednym dachem i niewiedzący o sobie nawzajem, dwie Polki udzielające im schronienia z narażeniem własnego życia – oto różne perspektywy tej bardzo prosto i zwięźle opowiedzianej historii. Stanowi ona spuściznę głęboko ludzkiego współczucia, szczodrości i niewypowiedzianej odwagi zwyczajnych kobiet, które w okrutnych czasach dokonały nadzwyczajnego czynu.

„Ta książka jest dziełem wyobraźni, zainspirowała mnie jednak prawdziwa historia Franciszki Halamajowej, która wraz z córką Heleną ocaliła w Polsce w czasach II wojny światowej piętnastu Żydów. W tym samym czasie ukrywała na poddaszu młodego niemieckiego żołnierza. Przed wojną żyło w Sokalu sześć tysięcy Żydów. Tylko trzydzieścioro ocalało, z czego połowę uratowała jedna Polka – Franciszka. (…) Kiedy ma się wiele do stracenia, a jednak dokona się właściwego wyboru, ujawnia się szlachetność, którą ma się w sobie. Kiedy to osiągamy, znosimy z pogodą rzeczy nie do udźwignięcia”.

z Epilogu

Tajemnica mojej matki, zainspirowana filmem o Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata Franciszce Halamajowej i jej córce, jest pierwszą książką Jenny L. Witterick. Powieść stała się bestsellerem w Kanadzie.

Dostępna w

Opinie o: "Tajemnica mojej matki"

Opinia

Koszmar

Awatar użytkownika

Kolejna książka wałkująca temat zagłady Żydów. Przypomnę że w II Wojnie Światowej zginęło 50 milionów ludzi a tylko 6 milionów z nich było Żydami.

1 wrzesień 2014 09:55

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl