Adolf Hitler Nieznane sceny z życia

| Dodano: 18 sierpień 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

330 ułożonych chronologicznie krótkich historii z życia Adolfa Hitlera ukazuje drogę od zwykłego młodego człowieka do twórcy „ostatecznego rozwiązania” i pozwala lepiej zrozumieć, jak funkcjonowała machina Trzeciej Rzeszy.
Patrick Delaforce wykorzystuje wypowiedzi Hitlera, jego własne pisma, przemówienia, rozmowy, wiersze i przytacza relacje mężczyzn i kobiet, którymi się otaczał – ludzi, którzy go kochali i nienawidzili.

330 unikatowych zdjęć przedstawia współpracowników, rodzinę, wielbicieli, kochanki i przede wszystkim samego Führera – człowieka odpowiedzialnego za śmierć 50 milionów ludzi.


Patrick Delaforce, brytyjski historyk wojskowości, w czasie II wojny światowej służył w Home Guard w Londynie, a po inwazji w Normandii dowodził oddziałem artylerii. Był w pierwszym oddziale, który wkroczył do obozu koncentracyjnego Bergen-Belsen. Jesienią 1945 służył w trybunale do spraw zbrodni wojennych w Hamburgu.
Jest autorem 40 książek na tematy historyczne i wojenne.

Dostępna w

Opinie o: "Adolf Hitler Nieznane sceny z życia"

Opinia

Adolf poznany

Awatar użytkownika

O Hitlerze napisano już chyba wszystko a nawet więcej. W tej książce znajdziemy jednak zwięzły opis będący kluczem do zrozumienia postaci zbrodniarza. Jesli ktoś chce przeczytać jedną książke o Hitlerze powinien wybrać właśnie tę.

22 sierpień 2014 15:25

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl