Wspomnienia na wesoło

| Dodano: 8 sierpień 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Dowcipy, anegdoty z czasów wojny i Polski ludowej, które znalazły się w książeczce „Wspomnienia na wesoło” przypominają nam, że humor potrafił zneutralizować atmosferę nawet najbardziej mrocznych czasów, pozwalając tym samym łatwiej przez nie przebrnąć. We „Wspomnieniach…” znajdziemy dowcipy o milicjantach, wojskowych i przywódcach politycznych Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, o lekarzach, turystach, Żydach i wiele obyczajowych, opisujących codzienność Polaków na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Słabo reprezentowany jest czas po przełomie w 1989 roku. Ciekawe dlaczego? Czy zrobiło się tak dobrze, że humor, jako broń, przestał być potrzebny? A może stracił swoją moc? Czy może jest już tak źle, że nawet dowcip nie pomoże?

Źródło: http://www.ebooki123.pl/wspomnienia-na-wesolo_p358 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Wspomnienia na wesoło"

Opinia

Czasy komuny

Awatar użytkownika

Takie wspomnienia to coś interesującego dla starszych czytelników ale młodzi też mogą zaczerpnąć coś z atmosfery burzliwej historii życia codziennego Polaków z czasów wojny i komunizmu.

20 sierpień 2014 09:38

Opinia

Awatar użytkownika

Dla młodszych czytelników, lektura „Wspomnień na wesoło” może być ciekawą lekcją historii, dla starszych, wirtualnym powrotem do czasów, które pamiętają ze swojego życia. Oczywiście, powrotem na wesoło.

8 sierpień 2014 08:51

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl