NA RAZIE ŻEGNAJ

| Dodano: 14 lipiec 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Sam Elling jest programistą komputerowym, pracuje w internetowym biurze matrymonialnym i poszukuje miłości na portalach randkowych. Kiedy firma stawia przed nim wyzwanie stworzenia idealnego programu do kojarzenia par, Sam pisze algorytm, który okazuje się niezawodny. Dzięki niemu poznaje Meredith, pracownicę działu marketingu w tej samej firmie. Kiedy umiera ukochana babcia Meredith, dziewczyna nie umie poradzić sobie z jej odejściem. Widząc jak cierpi, Sam postanawia stworzyć algorytm, który wykorzystując rozmowy na wideo czacie, maile i SMS-y, pozwala kontaktować się ze zmarłymi. Za namową Meredith i jej ekstrawaganckiego kuzyna Dasha, tworzy ReAnimację, płatną usługę, dzięki której osoby pogrążone w żałobie mogą rozmawiać ze swymi bliskimi. Wkrótce otwierają Salon Styks, miejsce spotkań ludzi, którzy stracili bliskich i są gotowi zapłacić każdą sumę, by znowu móc ich zobaczyć, załatwić niedokończone sprawy, i powiedzieć to wszystko, czego nie zdążyli powiedzieć im przed śmiercią.

Jednak Reanimacja ma również swoje mroczne strony. Niebawem najdoskonalszy wynalazek Sama − program, dzięki któremu odnalazł prawdziwą miłość i szczęście, okazuje się jego największym przekleństwem.

Frankel wpada na niezwykły pomysł i z właściwą sobie wrażliwością i wnikliwością bada zagadnienia miłości i starty, koncentrując się na technologii,
która wciąż przesuwa granice sztucznej inteligencji.
Przekonująca powieść, która chwyta za serce. Miejcie pod ręką paczkę chusteczek!
Booklist

Dostępna w

Opinie o: "NA RAZIE ŻEGNAJ"

Opinia

Wzruszająca książka

Awatar użytkownika

Poruszająca powieść, prawdziwy wyciskacz łez. Osoby łatwo się wzruszające powinny być może jej unikać. Ja przeczytałem i jestem wręcz roztrzęsiony.

16 lipiec 2014 17:01

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl