Miłość jest jak toskański deser

| Dodano: 14 lipiec 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Pewna urocza restauracyjka na toskańskiej wsi.
Pewna dziewczyna, która wraca tu zacząć wszystko od nowa.
I pewne przepyszne menu dla zakochanych…

Gotowanie potrafi rozjaśnić najbardziej ponury dzień Margherity. Nawet teraz, kiedy odeszła od męża, spakowała walizki i wróciła do Roccafitty. Tutaj, wśród toskańskich wzgórz ze wstęgą morza na horyzoncie, jej matka prowadziła kiedyś małą restaurację…
Dziś na drzwiach wisi tabliczka „zamknięte”, ale Roccafitta to wciąż kawałek życia Margherity: ojciec, przyjaciele, wspomnienia z dzieciństwa.
Jednak nawet w tym zakątku raju coś się zmieniło. Pojawił się przyjezdny z miasta. Plotkują o nim wszyscy, a zwłaszcza panie. Nicola Ravelli jest przystojny, bogaty, arogancki i… chce wykupić winnice miejscowych rolników. W swojej pięknej willi urządza wykwintne kolacje i poszukuje dobrej kucharki. Jego wybór pada na Margheritę…

A po smakowitej lekturze – deser:
21 rozkosznie toskańskich przepisów, czyli Książka kucharska Margherity

„Weź biszkopty, czekoladę, wanilię, dopraw szczyptą Toskanii i całym mnóstwem miłości, a otrzymasz prawdziwy smakołyk – romantyczny i optymistyczny.” „Chi”

Elisabetta Flumeri i Gabriella Giacometti to dobrze znany we Włoszech duet pisarski. Razem tworzą od lat romantyczne powieści obyczajowe, telenowele, programy radiowe i reklamy. Są również autorkami scenariuszy popularnych we Włoszech filmów telewizyjnych.
Wydana w 2013 roku Miłość jest jak toskański deser jest ich pierwszą w cyklu powieścią miłosno-kulinarną. Odniosła sukces nie tylko we Włoszech, a to prawdziwy ewenement w przypadku włoskiej powieści. Następna Kocham Capri w przygotowaniu.


Miłość jest jak toskański deser promowała już w tą sobotę (28.06) Pani Anna Mucha w programie Xsięgarnia (TVN24): http://xiegarnia.pl/artykuly/zaczytane-wakacje-w-gdyni-pierwsze-wydanie/

Anna Mucha rekomenduje Miłość... nie tylko w telewizji, ale i na swoim blogu: http://www.mamadu.pl/blog/poczytaj-sobie-mamo/

Dostępna w

Opinie o: "Miłość jest jak toskański deser"

Opinia

Pyszna miłość

Awatar użytkownika

Frapujące połączenie romansu z książką kucharską. Jak w starym polskim porzekadle " Przez żołądek do serca". Historia miłosna z gotowaniem w tle i zapachem toskańskiej prowincji.

16 lipiec 2014 14:08

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl