Mity Rock and Rolla. Cała prawda o najsłynniejszych (i okrytych niesławą) wyskokach największych gwiazd rocka

| Dodano: 2 lipiec 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Rock and Roll to nie tylko gatunek muzyki, ale też niezwykła kultura, która obrosła wielkimi mitami. W niektórych plotkach tkwi ziarno prawdy, choć często są one zniekształcone i podkoloryzowane. Większość z nich to po prostu kłamstwa, które powtarzano tak często, że zapuściły korzenie w zbiorowej świadomości i na stałe zagościły w popkulturze. Dziennikarze muzyczni Gary Graff i Daniel Durchholz rozbierają rockandrollowe legendy na czynniki pierwsze, ujawniając mitotwórcze mechanizmy rządzące światem muzycznej plotki. W tym celu dotarli do źródeł każdej pogłoski – często do samych słynnych bohaterów.

„Mity Rock and Rolla” to pięćdziesiąt siedem opowieści dotyczących różnych wykonawców i tematów. Fani The Beatles dowiedzą się, czy zespół naprawdę wypalił jointa w pałacu Buckingham, czy jedna z piosenek mówi o LSD i czy Paul McCartney zginął na chwilę w 1969 r. Graff i Durcholz dociekają, czy Robert Johnson, Zeppelini, Marylin Manson i członkowie KISS mają coś wspólnego z szatanem oraz czy Jim Morrison, Elvis Presley i Tupac tak naprawdę żyją.

Oprócz tego autorzy biorą na warsztat mity kulinarne (Alice Cooper spożywający żywe kurczaki, a Ozzy Osbourne nietoperze) i medyczne (o żebrach Marylina Mansona, żołądku Roda Stewarta i operacjach plastycznych Michaela Jacksona). Badają też opowieści o seksie i perwersjach: czy Sting poznał sekret seksualnego maratonu, John Lennon sypiał z menedżerem Brianem Epsonem, czy Mick Jagger i David Bowie spędzili razem noc, a Ciara i Lady Gaga były kiedyś mężczyznami.
I w końcu: czy Keith Richards wciągnął kreskę koki wymieszanej z prochami swojego ojca, a komiks o grupie KISS naprawdę wydrukowano krwią muzyków? Książka udziela odpowiedzi na te i wiele innych szokujących pytań.

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się również następujące tytuły: „Klątwa rock and rolla. Gwiazdy, które odeszły za wcześnie” Michele Primi oraz „Legendarne przeboje rocka” Nathana Bracketta.

Dostępna w

Opinie o: "Mity Rock and Rolla. Cała prawda o najsłynniejszych (i okrytych niesławą) wyskokach największych gwiazd rocka"

Opinia

Rockowe mity

Awatar użytkownika

Przeglądałem tylko tę książkę, może się przyda komuś kto wierzy w te niestworzone rzeczy. Ja osobiście nie wierzę w tego rodzaju mity i z tego powodu ta książka to tak naprawdę książka o niczym.

2 lipiec 2014 10:44

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl