Magdalena

| Dodano: 27 czerwiec 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Kraj na sprzedaż, dziewczyna w ofercie. Początek lat 90., Rafał wraca do Polski. W Paryżu był emigrantem politycznym, menedżerem słynnego Kaczmara. Potem wkręcił się - bardzo tylnymi drzwiami - do francuskiej branży fonograficznej.

Zna komunizm, zna kapitalizm, ale teraz nie poznaje kraju. Za to poznaje Magdalenę. W sierocińcu, który właśnie staje się hotelem, jest dziewczyna. Piękna, utalentowana i zołza. Idealna do odstrzału w każdym systemie.

O tym, jak trudno znaleźć odpowiedni hotel i jak łatwo o przypadkowe, interesowne znajomości, opowiada w najnowszej powieści Tomasz Piątek. Szokujący w każdej swojej książce pisarz po raz kolejny nie ma tajemnic przed swoimi czytelnikami. Pokazuje wszystko takim, jakie było na początku lat 90. Magdalena pełna jest stereotypów, uprzedzeń do Zachodu, pomówień o współpracę ze służbami, ale również problemów dotyczących zwykłych Polaków w związku ze zmianą władzy. Główny bohater jednak, mimo wszystko, chce przetrwać w tej trudnej rzeczywistości i odnieść sukces ze swoją „nową gwiazdą”.

Dostępna w

Opinie o: "Magdalena"

Opinia

Super ksiązka

Awatar użytkownika

No bardzo fajna i prawdziwa powieść o początkach przemian w Polsce. Ta oryginalna atmosfera post-komuny zarówno w ludziach jak i całym kraju już się nie powtórzy.

30 czerwiec 2014 13:39

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl