Dream

| Dodano: 13 czerwiec 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

„Dream” Marcina Legawca to koszmar, którego chyba nikt nie chciałby przeżyć. Poprzez opowieść o dwóch przyjaciołach, którzy zostają wmanipulowani w morderstwo, autor wprowadza czytelników do mrocznego świata jednego ze współczesnych polskich miast. Rządzą w nim przemoc i substancje psychoaktywne. Za wszystkim stoi dealer narkotyków, dla którego pracują również skorumpowani policjanci. Boss chce ukarać swoją dziewczynę za to, że postanowiła od niego odejść. Karą będzie śmierć. Trzeba jednak wszystko zorganizować tak, aby za sprawców policja uznała kogoś innego. Tymi osobami mają być bohaterowie książki Kuba i Tomek. Pewnego wieczoru podstępnie zostaje im podany narkotyk o nazwie „Dream”.
…narkotyk zaczyna działać po pewnym czasie. Czas pomiędzy podaniem, a działaniem nazywa się Alzheimer.
- Dlaczego akurat tak?
- Bo to jedyny moment, w którym nic nie pamiętasz. Masz po prostu czarną dziurę, a w świecie rzeczywistym działasz, funkcjonujesz jak normalny człowiek. Później zaczyna się faza dream, czyli snu sterowanego przez innych ludzi – miałem wrażenie jakby opowiadał nam jakąś bajkę albo streszczenie dopiero co przeczytanej książki science fiction.
- Sterowany przez innych ludzi?
- Dokładnie. W tym stanie człowiek jest strasznie podatny na słowa stojących obok osób. Jest w stanie zrobić wszystko co usłyszy, wyskoczyć przez okno, napaść na bank, czy też zamordować…
Wszystkie dostępne dowody wskazują, że to Kuba i Tomek są odpowiedzialni za tragedię. Ustalenie prawdy będzie możliwe, chociaż niezwykle trudne.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/dream_p344 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Dream"

Opinia

Wreszcie.

Awatar użytkownika

Po długich miesiącach oczekiwania udało się :) Pozdrawiam.

21 czerwiec 2014 10:35

Opinia

Fascynująca opowieść

Awatar użytkownika

Fascynująca opowieść. Marcin Legawiec stanął na wysokości zadania - tworząc powieść ciekawą, wstrząsającą. Jest się w co zanurzyć.

16 czerwiec 2014 13:09

Nowa opinia

Recenzje dla: "Dream"

recenzjemystic.blogspot.com - Paulina Wiśniewska

Propozycja przeczytania tej książki spadła na mnie całkowicie niespodziewanie. Jedna bardzo się cieszę, że tak wyszło i książka weszła w moje posiadanie. Lubię poznawać twórczość naszych rodzimych autorów, nie raz byłam przez nich pozytywnie zaskakiwana, a w tym przypadku już nie długo dowiecie się jak było.Kuba budzi się w swoim mieszkaniu, ma potężnego kaca i nic nie pamięta w szczególności tego, co robił poprzedniego wieczora. Na swojej twarzy i plecach odkrywa zadrapania. Po oględzinach swojego ciała rusza...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl