Opinie o książce: "Tęczowa Julenka"

Okładka
„Tęczowa Julenka“ to zbiór opowiadań o wrażliwej dziewczynce, która podczas wakacji przeżywa wiele przygód. W czasie kanikuły mieszka z mamą w domku w lesie. Julenka ma tu swój świat, który tworzą ludzie, zwierzęta, rośliny, księżyc z gwiazdami oraz całkowicie fantastyczne postaci, zrodzone w dziecięcej wyobraźni. Wszystkie historie, jakie czytelnik znajdzie w tej książeczce, wypełnione są duchem czystej, dziecięcej wrażliwości, przenikającej się z franciszkańską afirmacją życia. Świat realny miesza się z realizmem magicznym, zrodzonym z dziecięcej fantazji. Całość opisana w taki sposób, że widzimy i czujemy wszystko, co dzieje się w...

Opinia

Bajka dla dziecka

Awatar użytkownika
Erzum
(anonimowy)

No bardzo sympatyczna opowieść dla najmłodszych ale i dla starszych. Zaprezentowany świat dziecka z jego fantazjami jest bardzo miły w odbiorze i optymistyczny. Piękna afirmacja życia oraz dzieciństwa szczęśliwego.

6 czerwiec 2014 11:03

Opinia

Mama Zuzanna

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

"Tęczowa Julenka" to zbiór krótkich opowiadań o wyjątkowej, bardzo wrażliwej dziewczynce. Przedstawione historie wprowadzają czytelnika w czysty świat dziecięcych spostrzeżeń i fantazji, gdzie rośliny mają imiona, chleb pachnie prawdziwie, a każdy poranek urzeka tęczą zamkniętą w kroplach rosy.

Całość napisana pięknym językiem; barwnym, sensualnym. Czytając „Tęczową Julenkę“ czujemy zapach lasu, słyszymy odgłosy zwierząt i…dokładnie widzimy wszystkie opisywane zdarzenia. Ach - chciałoby się powiedzieć za Julenką - tę książeczkę naprawdę warto przeczytać.

27 maj 2014 11:09

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl