Miłość w Burzanach

| Dodano: 15 maj 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

"Miłość w Burzanach" Katarzyny Archimowicz to współczesna bajka dla kobiet. Młode małżeństwo trochę jest sobą znudzone, zaczynają się pierwsze zgrzyty. On, zawodowy żołnierz, chce już mieć dziecko. Ona, analityczka w banku, woli jeszcze korzystać z życia. Odskocznią od szarej rzeczywistości są dla nich wyjazdy do Burzan – do wujka Grety. A wujkiem jest ksiądz Michał. Bardzo rubaszny ksiądz, który mówi prawdę prosto w oczy, a w kościele potrafi tak kazanie powiedzieć czy coś ogłosić, że wszyscy się zorientują w jego "niecnych i cnych" zamiarach. Do tego ksiądz świetnie gotuje i krzyczy na Wikarego… swego psa berneńskiego!

"Czasem, w najmniej spodziewanym momencie, spotykamy osobę, która odmienia nasze życie. W niemal bajkowy sposób..." Burzany są dla Grety prawdziwym azylem. Stąd pochodzi, to właśnie na urokliwym Polesiu chciałaby kiedyś zapuścić korzenie. Podczas wizyty w rodzinnych stronach Greta dowiaduje się, że jej mąż podjął za jej plecami ważne życiowe decyzje. Jest rozczarowana, a do jej serca wkrada się żal. Czy Grzegorz rzeczywiście jest tym jedynym? Czy potrafi zadbać o szczęście Grety? Wątpliwości przybierają na sile, kiedy w okolicy pojawia się intrygujący mężczyzna. Tajemniczy przybysz kupuje podupadły dworek i burzy tym samym spokój okolicznych mieszkańców. Kim jest? I czy można mu ufać? "Piękna, mądra i ciepła książka! O tym, że bariera, która nie pozwala kochać właściwej osoby pęka czasem bardzo powoli. Przeczytajcie historię Grety! Bo przydarzyło się jej coś niezwykłego. Może jej doświadczenie okaże się bliskie waszemu sercu?" Marta Żmuda Trzebiatowska

Dostępna w

Opinie o: "Miłość w Burzanach"

Opinia

Sielanka dramatyczna

Awatar użytkownika

Urokliwa opowieść o życiu młodej kobiety ale nie zupełnie taka święta i bezproblemowa. Bardzo mi sie podobała. Polecam bo warto się zapoznać z niezwykłą historią Grety.

11 czerwiec 2014 11:42

Nowa opinia

Recenzje dla: "Miłość w Burzanach"

Zapraszam do Burzan

"Tak to już w życiu bywa, że gdy dwojgu ludziom zależy na czymś innym, to choćby nie wiem jak bardzo chcieli, czasem wspólnego wózka razem nie pociągną. Bo i jak tu ciągnąć, kiedy dyszel jeden, a kierunki dwa?". Chyba nigdy nie znudzą mi się nasze, polskie powieści obyczajowe z wątkiem prowincji w tle. Sztampowa fabuła i bajkowe, łatwe do przewidzenia zakończenie zupełnie nie odstraszają mnie od tego typu literatury. Literatury, skierowanej głównie do kobiet, pragnących niczym niewymuszonej, intelektualnej...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl