Cud chłopak

| Dodano: 12 maj 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

„Nie powiem wam, jak wyglądam. Cokolwiek sobie wyobrazicie, w rzeczywistości jest pewnie jeszcze gorzej.”
Na skutek zaburzeń genetycznych August (Auggie) Pullman urodził się z poważną deformacją twarzy.
Pod każdym innym względem jest jednak zwykłym dzieckiem – żywym, inteligentnym, wrażliwym i serdecznym. Do tej pory jego wygląd i zdrowie nie pozwalały, by jak wszystkie dzieci uczęszczał do szkoły, więc w domu uczyła go mama. Teraz ma się to zmienić – dziesięcioletni Auggie rozpocznie naukę w piątej klasie nowojorskiej szkoły publicznej. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło się wam być nowym uczniem w klasie, wiecie, jak trudno może być. Wychowany w domu pełnym miłości, mądrości i akceptacji, August będzie zmuszony podjąć wyzwania, jakie postawi przed nim środowisko szkolne. Będzie się zmagał z nietolerancją i ostracyzmem kolegów, zostanie zdradzony przez najbliższego przyjaciela, ale również doświadczy szczerej, niezłomnej przyjaźni ze strony szkolnej koleżanki. Mały August jest po prostu zwykłym dzieciakiem z niezwykłą twarzą. Czy uda mu się przekonać nowych kolegów, że wbrew pozorom jest taki jak oni?

Dostępna w

Opinie o: "Cud chłopak"

Opinia

Szkolna historia

Awatar użytkownika

Super opowieść. Bardzo sympatyczny bohater August, który musi się przeciwstawić uprzedzeniom szkolnych kolegów. Można powiedzieć że prawie każdy to przeżywał lub przeżywa, tylko August ma gorzej z uwagi na jego twarz.

11 czerwiec 2014 13:25

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl