Prezydencki gambit

| Dodano: 7 maj 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

„Prezydencki Gambit „ Freda Madisona, doskonale wpisuje się w kanon literatury spod znaku political fiction. Zgodnie z jej definicją, fikcja polityczna dostarcza nam komentarza na temat współczesnych, bądź ogólnie istotnych dla historii, wydarzeń politycznych. Chociaż akcja powieści toczy się na kontynentach amerykańskich, to roi się w niej od aluzji do niedawnej i ciągle żywo komentowanej w Polsce katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. I w ogóle do polskości. Jednak, gdy czytelnik zaczyna snuć zbyt śmiałe analogie, zderza się z komunikatem opublikowanym na początku powieści: Wszystkie postaci i wydarzenia są fikcyjne. Jakiekolwiek podobieństwo do osób żyjących jest całkowicie przypadkowe. Wszyscy, którzy rozumieją fikcję literacką i potrafią znaleźć w sobie dystans do bieżących zjawisk politycznych, na pewno przeczytają „Prezydencki Gambit” jednym tchem.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/prezydencki-gambit-1_p335 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Prezydencki gambit"

Opinia

Polityczny garnek

Awatar użytkownika

No książka bardzo mnie wciągnęła. Sensacyjne wydarzenia polityczne i ich kulisy robią wrażenie szczególnie kiedy mamy w pamięci prawdziwe wydarzenia polityczne. Trzeba sobie na siłę przypominać że to tylko fikcja literacka.

11 czerwiec 2014 14:47

Nowa opinia

Recenzje dla: "Prezydencki gambit"

Nikt nie jest bez win i bez grzechu

Nikt nie jest bez win i bez grzechu. Żyją na świecie ludzie, którzy nie przestrzegają zasad moralnych, lekceważą obowiązujące prawa pod każda postacią. Z premedytacją potrafią dokonać rzeczy okrutnych, o których inni nie potrafią nawet pomyśleć. Jest to wynikiem żądzy władzy, zemsty, zazdrości. Archetypem takiej osoby jest Kain. W książce tej wyraźnie zarysowuje się motyw Kaina i Abla pod osobami Jerry`ego i Lexa.   Jerry, który uważa się za lepszego od swojego rodzonego brata, chce go zabić knując...

Niebezpieczny gambit

"Ten, kto ma władzę, nie musi nikogo za nic przepraszać". Gambit to zagranie szachowe, w którym jeden z graczy poświęca pionek, by uzyskać lepszą pozycję na szachownicy. Określenie to można również przełożyć na życie, w którym czasami aby coś zyskać, najpierw należy nieco stracić. Czasami jednak, takie otwarcie szachowe może odnosić się do wartości najwyższej, czyli życia drugiego człowieka.  Fred Madison to pseudonim literacki autora, którego powieść "Prezydencki gambit" jest debiutanckim...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl