Tunel

| Dodano: 5 maj 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Tunel - debiutancka powieść Magdaleny Parys. Nagroda Złote Sowy Polonii 2013. Powieść znalazła się także wśród książek zgłoszonych do nagrody „Paszportów Polityki” i Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”.

Mistrzowsko skonstruowana sensacyjno-obyczajowa saga i thriller polityczny w jednym. Jest rok 2000. W tajemniczych okolicznościach ginie Klaus, który niemal dwadzieścia lat wcześniej nadzorował budowę pewnego tunelu. Czy ma to coś wspólnego z ucieczką Franza, który w 1981 roku przedostał się tym 148-metrowym tunelem z Berlina Wschodniego do Zachodniego? Jaki związek mają z tym Victoria, która uciekła w bagażniku ze Wschodu na Zachód, i Magda, Polka, która wyjechała na stypendium do NRD i na swoje nieszczęście zakochała się we Franzu? Fascynująca opowieść o życiu, miłości i wielkiej historii w tle, mającej wpływ na losy trzech pokoleń bohaterów. Książka, którą czyta się w jedną noc.

Dostępna w

Opinie o: "Tunel"

Opinia

Sensacja i polityka

Awatar użytkownika

Bardzo lubię takie klimaty zimnej wojny. Tutaj mamy koniec tego okresu historii. Bohaterowie przeżywają swoje losy na tle wielkich wydarzeń politycznych, ich los jest podzielony żelazna kurtyną. Sensacja i polityka w jednym.

16 czerwiec 2014 15:53

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl