Dżuma & Cholera

| Dodano: 23 kwiecień 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Rzucił wyzwanie jednemu z najgroźniejszych zabójców w historii ludzkości - dżumie. Ale jego życie nie kończyło się na bakteriologii.

Aleksander Yersin był uczniem Ludwika Pasteura. Marzył jednak o życiu poza murami uczelni i laboratorium. Wzorem swojego idola - Livingstone'a, opuścił Stary Kontynent w poszukiwaniu wielkiej przygody. Trafił do Indochin, gdzie na chwilę poczuł się prawdziwym królem własnego losu. Nie porzucił jednak kariery naukowej. Podczas epidemii w Hongkongu, wyizolował bakterię dżumy. Wynajdując poszukiwaną od lat szczepionkę.

Książka "Dżuma & Cholera" nie jest typową biografią uczonego. To ekspresyjny literacko zbiór niechronologicznych scen z życia bohatera. Zgodny z jego nietuzinkową osobowością. Człowieka, który był znudzony "grzecznym" salonem i mieszczańską stabilizacją. Publikacja Patricka Deville'a to również działający na wyobraźnię opis Europy przełomu wieków. Pogrążonej w chaosie politycznym i wstrząsanej konfliktami.

Dostępna w

Opinie o: "Dżuma & Cholera"

Opinia

Super biografia

Awatar użytkownika

Interesująca biografia uczonego ale nie tylko bo to fascynująca literatura z prawdziwego życia. Mamy tu rys historyczny i wycinki z życia odkrywcy, naukowca.

18 czerwiec 2014 12:27

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl