Kolekcjoner światów

| Dodano: 23 kwiecień 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Ilija Trojanow podąża śladami podróżnika, który niegdyś rozpalił jego dziecięcą wyobraźnię. Powstaje niezwykle złożona i pełna kulturowych niuansów powieść.

Trojanow urodził się w Bułgarii, razem z rodziną wyemigrował do Niemiec, ale to Afryka okazała się jego duchową ojczyzną. Wiele lat spędził w Nairobi. Tematom afrykańskim poświęcił twórczość i literacką i translatorską. "Kolekcjoner światów" to oryginalny wyraz owych zainteresowań.

Bohaterem książki jest brytyjski podróżnik Richard Francis Burton. Trojanow usłyszał o nim jeszcze jako dziecko. Dwie dekady później postanowił odbyć podróż jego tropem. Zaczynając od Bombaju, a udając się w poszukiwanie źródeł Nilu.

Burton jawi się jako niemal komiksowa postać. Utalentowana w wielu dziedzinach, czerpiąca z życia pełnymi garściami, radząca sobie doskonale w fechtunku, jak i w relacjach z płcią piękną. Lecz awanturniczy rys to tylko jedna strona "Kolekcjonera światów". Druga jest związana z kulturowym, geograficznym i społecznym obliczem Afryki. Trojanow odmalowuje bogaty świat m.in. hinduizmu czy islamu. Pochłaniany łapczywie przez bohatera, który nigdy nie zaspokoił głodu poznania.

Dostępna w

Opinie o: "Kolekcjoner światów"

Opinia

Afryka - przewodnik odkrywcy

Awatar użytkownika

Książka iście podróżnicza i trochę awanturnicza.Książka ukazująca egzotykę Afryki nie tylko z punktu widzenia turystyki zbiorowej i safari ale od prawdziwej strony, jaką może przeżyć tylko prawdziwy odkrywca i samodzielny podróżnik.

18 czerwiec 2014 12:35

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl