Amerykański przekręt

| Dodano: 23 kwiecień 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Melvin Weiberg obracał milionami na... zlecenie FBI. Robert W. Greenie opisuje jego prawdziwą historię, nie mniej pasjonującą od hollywoodzkiej adaptacji.

Oszust, który doprowadził swój fach do perfekcji. Za wiedzą i kontrolą agentów federalnych, niedających mu możliwości wyboru. W tle nie tylko wielkie pieniądze, ale też namiętności. Gdy do tego dołączyć jeszcze tło Ameryki lat 70. wychodzi stylowa fabuła na miarę najlepszych dzieł Sydney'a Lumeta. Tyle, że to wszystko działo się naprawdę. I zostało opisane w książce, która rzuca nowe światło na nominowany do Oscarów film Davida O. Russella.

Fabuła Russella koncentrując się na obyczajowych wątkach, gubiła wiele interesujących faktów np. dotyczących procedur tajnej operacji. O tym, jak naprawdę wyglądała praca Weiberga pod przykrywką, pokazuje Greenie. Jego książka w sposób wyczerpujący śledzi perypetie postaci, która stała się narzędziem słynnej prowokacji.

Aresztowany za oszustwa Weiberg, zamiast więzienia wybrał współpracę z FBI. Stanął na czele fikcyjnej spółki, która rzekomo reprezentowała interesy arabskich szejków. Skłonnych do płacenia politykom i urzędnikom sowitych łapówek. Łapówki te miały ułatwić handel bronią i narkotykami. Haczyk Weiberga połknęło dużo wpływowych postaci, m.in. dwóch senatorów i pięciu kongresmenów.

Dostępna w

Opinie o: "Amerykański przekręt"

Opinia

Sensacyjna prawda

Awatar użytkownika

Sensacja rodem z najprawdziwszych akt FBI. Książka pokazuje świat biznesu i polityki od kuchni i ... na prawdę jest on brudny i pełen złych pokus.

18 czerwiec 2014 12:40

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl