Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek 1. Miłość

| Dodano: 10 kwiecień 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Wielka powieść o epidemii AIDS porównywana do Aniołów w Ameryce Tony`ego Kushnera.

Rasmus wyjeżdża z Koppom, małej przemysłowej miejscowości na południu Szwecji, aby wreszcie się usamodzielnić i rozpocząć wymarzone studia w Sztokholmie. Benjamin z kolei jest pobożnym świadkiem Jehowy. Podczas jednej z wizyt kaznodziejskich poznaje Paula, aktywnego członka społeczności gejowskiej. To właśnie w jego mieszkaniu podczas branżowej wigilii po raz pierwszy spotykają się: mający za sobą już pierwsze doświadczenia homoseksualne Rasmus oraz ciągle niepewny własnej orientacji Benjamin. Rosnące grono wspólnych znajomych, podobne zainteresowania i czas spędzony z ludźmi, wśród których czują się dobrze, oddalają ich z każdym dniem od rodziny. Obaj nabierają chęci na ujawnienie się zarówno przed samym sobą, jak i przed światem. Wbrew wszystkiemu i pomimo panującej powszechnie złej opinii o coraz częściej „wychodzących z szafy” homoseksualistach.
Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek to historia dwóch młodych mężczyzn kochających i żyjących w cieniu wielkiego miasta i świata kreowanego przez media. Świata, w którym stopniowo kumuluje się nienawiść do środowisk LGBT i strach przed chorobą AIDS, zbierającą wśród nich coraz większe żniwo.

Doskonały portret Szwecji lat osiemdziesiątych pokazany przez młodego chłopca odkrywającego swą seksualność, przejmujący opis początków walki o równouprawnienie osób LGBT.

Serial na podstawie trylogii zebrał doskonałe recenzje w Szwecji i w Wielkiej Brytanii oraz zdobył nagrodę publiczności na festiwalu Series Mania w Paryżu (pokonał Grę o tron i House of Cards).

Dostępna w

Opinie o: "Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek 1. Miłość"

Opinia

Ble a fuj

Awatar użytkownika

Okropna książka. Od początku zniesmaczył mnie temat. Autor nadaje romantycznego znaczenia zwykłym zboczeniom ludzkim.

25 czerwiec 2014 12:57

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl