Rok w Jemenie

| Dodano: 9 kwiecień 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Czy można mieszkać w piernikowym domu? Co to jest kat i jak zdyscyplinować uzależnionych od niego podwładnych? Jak wykorzystać potęgę masła orzechowego i dlaczego nawet w najprostszych sprawach każdy zasłania się tu wolą Boga? Oto, czego Jennifer Steil dowiaduje się o Arabii Felix XXI wieku.
Kiedy w 2006 roku przebojowa nowojorska dziennikarka przyjmuje nietypową propozycję pracy w Sanie, nie przypuszcza, że właśnie rozpoczęła się największa przygoda jej życia. Trzytygodniowe szkolenie jemeńskich dziennikarzy okazuje się jedynie preludium do jej rocznego pobytu w tym egzotycznym kraju – roku poznawania odmiennej kultury, niełatwych kompromisów zawodowych i wielkich przyjaźni.

„Rok w Jemenie” to wciągająca historia dziennikarki, która – wbrew typowym dla Jemenu patriarchalnym uwarunkowaniom kulturowym – przez kilkanaście miesięcy pełni obowiązki redaktor naczelnej gazety „Yemen Observer”. Wspomnienia Steil to barwny obraz dziennikarskiego rzemiosła oraz zabawny zapis poczynań zespołu jemeńskich reporterów, któremu szefuje.
Świetnie napisana książka o współczesnym Jemenie, dziennikarstwie, a także
o kobiecym uporze i pasji.

Dostępna w

Opinie o: "Rok w Jemenie"

Opinia

Macica górą

Awatar użytkownika

Intrygująca opowieść z innego od Europy czy Ameryki świata. Przy tym ciągła walka autorki i bohaterki z patrialchalną , islamską kulturą Jemenu. Bardzo ciekawie pokazana praca dziennikarska.

25 czerwiec 2014 13:21

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl