Damy Rzymu

| Dodano: 8 kwiecień 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Burzliwe losy potomków Kleopatry i Marka Antoniusza

Françoise Chandernagor, ożywiając świat minionych epok, kontynuuje opowieść o losach Selene, smutnej księżniczki z Aleksandrii. Okrutny, ale i pełen blasku fresk przenosi nas do świata, który zniknął.

Rzym, miasto wciśnięte między wzgórza z wznoszącymi się na nich surowymi świątyniami… Czerwony, krwawy Rzym zwyciężył.
Kiedy Selene, córka Kleopatry i Marka Antoniusza szła przez miasto za rydwanem triumfującego Oktawiana, przykuta łańcuchem do brata bliźniaka, słyszała tylko wycie tłumu, krzyki wleczonych jeńców, muczenie bydła pędzonego na ofiarę.
Wkrótce mała branka, jedyna ocalona z grupki dzieci Aleksandrii, trafiła pod opiekę Oktawii, siostry nowego władcy i „pierwszej damy” Rzymu, która nie tylko mądrze ją wychowała, ale też otoczyła czułością w swym domu na Palatynie. Podczas gdy Oktawian August narzucał światu swą władzę, jednych zmuszając do samobójstwa, innych łamiąc, kiedy zwalczał spiskowców i przeciwdziałał knowaniom, kiedy decydował o małżeństwach i rozwodach dzieci ze swego rodu, jakby przestawiał pionki na szachownicy, Selene stopniowo wchłaniała rzymską kulturę, którą chciałaby odrzucić. W skrytości ducha osierocona dziewczyna wciąż pamięta o matce, królowej Egiptu, i marzy o zemście…

Dostępna w

Opinie o: "Damy Rzymu"

Opinia

Rzym i jego natura.

Awatar użytkownika

Wspaniała historia ocierająca się o wielka historie polityczną.Książka ukazuje postać Selene, córki Kleopatry i jej losy w znienawidzonym , tryumfującym Rzymie. Jednoczesnie jest to obraz miasta - świata z epoki jego największej świetności. Frapująca książka.

25 czerwiec 2014 13:59

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl