Opinie o książce: "Dysonans"

Okładka
Treść „Dysonansu” stanowi zbiór przemyśleń na temat życia i człowieka, w tym relacji międzyludzkich oraz obowiązującego współcześnie systemu wartości. Bohaterem jest zmęczony życiem mężczyzna w średnim wieku, który swoją frustrację przelewa na papier, notując wszystko to, o czym pomyśli w danej chwili. „Autor z jednej strony poszukuje własnego „ja”, starając się odkryć prawdę wewnętrzną, z drugiej – odsłania przed czytelnikiem marność otaczającego świata. Po przeczytaniu dzieła, nie można nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że rozwój cywilizacji i tempo współczesnego życia podążają w złym kierunku – coraz mniej ważne prawdziwe wartości...

Opinia

Powieść poznawcza

Awatar użytkownika
Benio
(anonimowy)

Książke czyta się z pewną trudnością. Nie jest to typowe lekkie i przyjemne czytadełko ale książka z pewnymi myślami, które z pewnym wysiłkiem trzeba czytelnikowi starać się zrozumieć. Generalnie jednak książka intrygująca i poruszająca wartościwe tematy.

2 lipiec 2014 12:05

Opinia

Opinia pani Lucyny Sikorskiej, doktora w Instytucie Nauk Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie:

Awatar użytkownika
Lucyna Sikorska
(anonimowy)

Wysokim poziomem warsztatu pisarskiego odznacza się książka Krzysztofa Koguta „Dysonans”. Stanowi ona zbiór dojrzałych przemyśleń na temat życia i człowieka, w tym relacji międzyludzkich oraz obowiązującego współcześnie systemu wartości. Autor z jednej strony poszukuje własnego „ja”, starając się odkryć prawdę wewnętrzną, z drugiej – odsłania przed czytelnikiem marność otaczającego świata. Problematyce utworu podporządkowana jest jego konstrukcja – dwupłaszczyznowość kompozycyjna podkreśla samotność bohatera, a także trzyma czytelnika w napięciu do ostatnich stron, które przynoszą wyjaśnienie. Widoczna jest także swoboda w operowaniu przez Autora środkami językowymi. Pan Krzysztof Kogut pisze w sposób jasny i przejrzysty. Bogactwo słownictwa oraz umiejętność przemieszczania się pomiędzy różnymi odmianami języka – od języka ogólnego do potocznego, mającego oparcie w gwarach młodzieżowych, z jednej strony decyduje o wartości stylistycznej utworu, z drugiej – sprawia, iż jest on bliski czytelnikowi, zwłaszcza młodemu, który odnajduje w powieści język, jakim na co dzień posługuje się w grupach rówieśniczych. Strona językowa powieści w połączeniu z dojrzałością przemyśleń Autora czyni utwór niezwykle wartościowym. W moim uznaniu książka ta będzie kolejną cenną pozycją na rynku wydawniczym i z pewnością znajdzie szerokie grono odbiorców”.

10 kwiecień 2014 11:44

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl