Medycyna czy magia?

| Dodano: 21 luty 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Autor najnowszej publikacji Wydawnictwa Harmonia Universalis pt. "Magia czy medycyna" prof. dr hab. Artur Dziak to znany profesor nauk medycznych. Założyciel między innymi słynnej w Polsce i na świecie Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także członek wielu krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych.

W najnowszej książce postanowił podzielić się swoimi obserwacjami na temat stosowania paramedycznych zabiegów i uzmysłowić czytelnikom i ewentualnym pacjentom, że droga do zdrowia nie wiedzie przez gabinety ezoteryków, chiromantów i pseudolekarzy. Z właściwym dla siebie dystansem, ale i z wielkim poczuciem humoru rozprawia się z „wróżkami”, znachorami i „osobami o nadprzyrodzonych mocach”. W książce zostały opisane dokładne metody, jakimi posługują się medyczni fałszerze. Warto podkreślić, że Profesor zachęca wszystkich do korzystania z fachowej opieki medycznej.

Nie oznacza to od razu, że książka jest próbą moralizatorstwa ze strony jakże uczonego człowieka, lecz jedynie właściwą i pragmatyczną oceną stanu dzisiejszego świata medycyny naturalnej, który zamiast pomagać, żeruje na naiwności ludzkiej.
Sama publikacja ma nam przemówić do rozsądku, byśmy łatwo nie ulegali mediom oraz wszelakim opiniom na temat zdrowia zamieszczanym na różnego typu forach i blogach internetowych. Ponad to jest wołaniem o pomoc dla tych najbiedniejszych, którzy dla ratowania najbliższych są w stanie oddać wszystko

Dostępna w

Opinie o: "Medycyna czy magia?"

Opinia

Medycyna czy "medycyna"

Awatar użytkownika

Wreszcie jakaś racjonalistyczna książka na temat medycyny naturalnej. Większość tej nieuporządkowanej dziedziny medycznej to po prostu gusła i zabobony żerujące na ludzkiej desperacji w chorobie i na naiwności ludzkiej. Bardzo dobrze że tego typu książka się ukazała i każdy rozsądnie myślący człowiek powinien ją przeczytać.

5 sierpień 2014 13:22

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl