12 ważnych opowieści

| Dodano: 19 luty 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Ważne słowa: miłość, odpowiedzialność, uczciwość, szczęście, samodyscyplina, piękno, sprawiedliwość, przyjaźń, odwaga, dobroć, szacunek, mądrość.

Znakomici autorzy: Irena Landau, Natalia Usenko, Anna Onichimowska, Eliza Piotrowska, Joanna Krzyżanek, Anna Sójka, Maria Ewa Letki, Liliana Fabisińska, Agnieszka Frączek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Paweł Beręsewicz, Marcin Przewoźniak - napisali niebanalną, bez nadęcia i patosu, niezwykle ciepłą książkę dla dzieci o ważnych sprawach.

Wszystkie historyjki opatrzone są urokliwymi, pełnymi detali ilustracjami.

To doskonała pomoc dla rodziców, nauczycieli, którzy na co dzień spotykają się z mnóstwem pytań swoich podopiecznych. Czasami dzięki zabawnej opowieści trudne sprawy stają się proste i zrozumiałe.

Autorzy o książce:

Agnieszka Frączek: „Mądrość, odpowiedzialność, uczciwość... to brzmi poważnie, prawda? Prawda. Bo ta książka opowiada właśnie o sprawach ważnych i poważnych. Ale czy to znaczy, że sama też jest właśnie taka – ważna i poważna? Tak i... nie. Jest ważna. Nawet bardzo ważna – tak jak ważne są dla nas miłość, przyjaźń i dobroć, szacunek, uczciwość i sprawiedliwość. Ale poważna? Nigdy w życiu! Bo kto powiedział, że o sprawach" poważnych nie można opowiadać z uśmiechem?”

Maria Ewa Letki: „Ta książka jest jak dobry przyjaciel. Pomoże dziecku rozwiązać problemy, z którymi spotyka się ono na co dzień.”

Eliza Piotrowska: „Świata nie da się zamknąć w definicji, ponieważ nie jest on zbiorem bezpiecznych pojęć, lecz ryzykownych konfrontacji. Mądrość, dobro, szczęście... znaczą dopiero wtedy, kiedy ujawnią się w konkretnej historii. Historie te to narzędzia poznania świata, najlepsza wyprawka do Szkoły Życia!”

Anna Onichimowska: „Dwunastu autorów opowiada – często przewrotnie i z przymrużeniem oka – czym jest według nich piękno, mądrość, szczęście, przyjaźń, szacunek... Zabawne historie o ważnych sprawach, dla małych i dużych. Warto je sobie wspólnie przeczytać. Będą świetnym pretekstem do rozmów przy rodzinnym stole.”

Dostępna w

Opinie o: "12 ważnych opowieści"

Opinia

Wychowanie domowe

Awatar użytkownika

Fenomenalne bajeczki - opowiastki z przesłaniami o niezmiernie wychowawczym przesłaniu. Każdy rodzic winien czytać je swoim pociechom i o nich rozmawiać.

5 sierpień 2014 14:18

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl