Z opowieści wschodnioeuropejskich

| Dodano: 11 luty 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka dedykowana pamięci Tony`ego Judta zbiera eseje i rozmowy Barbary Toruńczyk dotyczące polityki i literatury. Jest to ważna książka dotycząca powojennej kondycji Europy Środkowej i Wschodniej, a przede wszystkim losów pokolenia Marca `68. `Pytania, na jakie udzielają odpowiedzi przywoływani tu pisarze - pisze Barbara Toruńczyk - nie dotyczą problemu zmiany historycznej, jej natury. Mówią nam oni raczej, jak żyć w świecie zawładniętym przez zmianę, historię, politykę - i zachować w nim wierność swojemu widzeniu, wrażliwości, pasjom. Wartościom. Samemu sobie`.

Źródło: zeszytyliterackie.com

Dostępna w

Opinie o: "Z opowieści wschodnioeuropejskich"

Opinia

Filozofanctwo słowobrednicze

Awatar użytkownika

Filozoficzne połączenie literatury i polityki na temat Europy Środkowej. Jak żyć w zmieniającej się rzeczywistości aby zachować wierność swoich przekonań i wierność samemu sobie.

3 wrzesień 2014 10:37

Nowa opinia

Recenzje dla: "Z opowieści wschodnioeuropejskich"

Recenzja Z opowieści wschodnioeuropejskich

Zasadniczym pytaniem, pojawiającym się w publikacji jest: Czy literatura uzależniona jest od polityki? Snyder odpowiada dwojako, po pierwsze, iż literatura nie ma nic wspólnego z polityką, po drugie, że cała literatura jest polityczna.  Pisarz postawiony jest przed trudnym wyborem, gdyż może całkowicie zaangażować się w życie polityczne lub odejść od polityki i być zupełnie neutralnym Barbara Toruńczyk dowodzi, że literatury nie da się oddzielić od polityki, szczególnie, jeżeli chodzi o nasz...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl