Dzień, który nie miał jutra

| Dodano: 9 styczeń 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

To emocjonalna mini-powieść. Autorka porusza bolesny temat, jakim był wczoraj i jest dzisiaj Katyń.
Nie wikła losów bohaterów w politykę, ale ukazuje nam, między wersami humoru zabawnych dialogów czy opisów, gorzką prawdę dnia, nie tylko tego wczorajszego, ale i dzisiejszego... I, co jest ciekawostką, w trakcie poszukiwania materiałów,..>przypadkiem, jak to często bywa, odszukała i własną rodzinną tragedię… Ale by ją poznać, trzeba przeczytać książkę, ponieważ autorka zamknęła ją na kartach powieści, wplotła ciekawie wątki owej tajemnicy, dodając nieco pikanterii pewnym wydarzeniom, jakie towarzyszyły temu rodzinnemu sekretowi, ale nie należy spodziewać się autobiografii. To tak naprawdę opowieść o miłości, próbie zrozumienia, czego się pragnie w życiu, kiedy się ma te kilkadziesiąt lat... Andrzej, główny bohater, to młody mężczyzna, zakochany, ale myślący w kategoriach: „mam czas, jeszcze zdążę”. Nagle zostaje wciągnięty w wir zdarzeń i sytuacji, o których w ogóle nie miał pojęcia...
Jak z tego wszystkiego wybrnie? Jakich dokona wyborów?
Jakie wyciągnie wnioski?
Wszystkie odpowiedzi na kartach powieści...

Źródło: lubimyczytac.pl

Dostępna w

Opinie o: "Dzień, który nie miał jutra"

Opinia

Powieśc o Katyniu

Awatar użytkownika

Pogodna i pozytywna opowieść z Katyniem w tle. Katyń to wielka trauma polska i poważna sprawa ale o niej tez można pisać w wymiarze ludzkim.

3 pażdziernik 2014 12:55

Opinia

Powieśc o Katyniu

Awatar użytkownika

Pogodna i pozytywna opowieść z Katyniem w tle. Katyń to wielka trauma polska i poważna sprawa ale o niej tez można pisać w wymiarze ludzkim.

3 pażdziernik 2014 12:55

Nowa opinia

Recenzje dla: "Dzień, który nie miał jutra"

Dzień, który nie miał jutra....

"Marta Grzebuła to autorka wielu wierszy a także powieści. Książka "Dzień, który nie miał jutra" jest w jej dorobku o tyle wyjątkowa, że poszukując materiały, autorka natknęła się na własną historię rodzinną. W książce przeplotła ze sobą zdarzenia fikcyjne z rzeczywistością. W ten oto sposób powstała opowieść o prozie życia przeplecionej głęboką refleksją nad przeszłością.Głównym bohaterem jest tutaj Andrzej. Młody człowiek, żyje praktycznie z dnia na dzień, gdzieś pomiędzy kłopotami w pracy, a poszukiwaniami...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl