Dotykając nieba

| Dodano: 9 styczeń 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Autorka ,,Dotykając nieba” Marta Grzebuła z d. Łukomska, pseudonim „Jarzębina”, rodowita wrocławianka (urodzona 22 listopada 1960 roku), miłość do literatury wyniosła z domu rodzinnego. Już od wczesnego dzieciństwa wyróżniała się na tle innych dzieci, bo w przeciwieństwie do nich zamiast bawić się na podwórku wolała oddawać się pasji czytania książek, którą zaszczepili jej rodzice. Całe swoje życie związała z rodzinnym miastem: stąd pochodzą jej najpiękniejsze wspomnienia, tutaj dorastała, tu otrzymała edukację i tutaj powstawały jej pierwsze próby pisarskie. Jak sama podkreśla, pozostaje pod ogromnym wpływem poezji J. Słowackiego, A. Mickiewicza czy A. Asnyka. ,,Dotykając nieba” stanowi więc hołd złożony najcenniejszemu z darów – ludzkiemu życiu, jest także wyrazem miłości do miejsca swojego zamieszkania oraz zachwytu nad zjawiskiem poezji. Autorka analizując własną postawę i zachowanie innych, stara się zrozumieć świat, nie poddając go ocenie, wierząc, że cierpienie i radość nieustannie przeplatają się ze sobą.

Źródło: lubimyczytac.pl

Dostępna w

Opinie o: "Dotykając nieba"

Opinia

Dar życia

Awatar użytkownika

Ogromnie optymistyczna opowieść o darze życia. Dar życia wydaje się czymś najcenniejszym dla każdego człowieka.

3 pażdziernik 2014 12:57

Nowa opinia

Recenzje dla: "Dotykając nieba"

Recenzja Dotykając nieba

"Witam za zgodą autorki recenzji, prowadzącej blog "Waniliowe Czytadła" pozwalam sobie na umieszczenie recenzji powieści. Zapraszam do zapoznania się z nią. Autorka książki"Dotykając Nieba" CYTAT:" Kinga i Krzysztof są zakochani, szczęśliwi, z nadzieją patrzą w przyszłość. Pełen uczucia, troski i namiętności związek szybko prowadzi ich na ślubny kobierzec. Narodziny syna dopełniają radość pary. Nie wiedzą, że przyjdzie im się zmierzyć z wieloma barwami życia. Nagła choroba Kingi wywraca wszystko do góry...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl