Ateizm urojony

| Dodano: 18 grudzień 2013 | Dodana przez: awiola

Share

Okładka

Twoja ocena

„Ateizm urojony” to w głównej mierze polemika ze znaną książką Richarda Dawkinsa pt. „Bóg urojony”. Publikacja składa się z sześciu rozdziałów, w których Sławomir Zatwardnicki ukazuje niebezpieczeństwa związane z rozwijającym się na całym świecie nowym ateizmem, oraz dotyka wielu kwestii jak chociażby materializmu, odrzucenia Jezusa czy ewangelizacji i służby Bogu.

Źródło: www.mwydawnictwo.pl

Dostępna w

Opinie o: "Ateizm urojony"

Opinia

Bóg czy nic

Awatar użytkownika

Książka napisana na kontrze do bestselleru Dawkinsa. Dowiadujemy się, że wierząc w Boga nie jesteśmy głupsi od rzekomo naukowego ateisty. Polecam Tym, którzy poszukują odpowiedzi. Nie chodzi o to aby wierzyć lub nie ale aby zdać sobie sprawę że wiara w Boga nie jest głupstwem i zabobonem.

7 pażdziernik 2014 13:19

Nowa opinia

Recenzje dla: "Ateizm urojony"

Nowy ateizm

W XXI wieku obok znanego wszystkim od starożytności pojęcia ateizmu, pojawił się również całkiem świeży nurt zwany "nowym ateizmem". Nurt ten opierający swoją idee o mniejszą tolerancję w kwestii religii i w konsekwencji przeciwdziałanie jej i krytykowanie. Niezaprzeczalnie prekursorami nowego ateizmu są okrzyknięci "Czterema Jeźdźcami" autorzy, wśród których wyróżnić można Richarda Dawkinsa oraz Christophera Hitchensa. I to właśnie z poglądami tych panów polemizuje autor "Ateizmu urojonego".  Sławomir Zatwardnicki...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl