Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych

| Dodano: 23 lipiec 2013 | Dodana przez: admin

Share

Okładka

Twoja ocena

Reumatoidalne zapalenie stawów jest najczęstszą zapalną chorobą stawów. Choroba może wystąpić w każdym wieku, ale najczęściej dotyczy kobiet w wieku średnim. Ze względu na to, że przyczyną choroby jest atakowanie komórek i tkanek przez własny układ immunologiczny chorego, ma ona charakter przewlekły. Nasilenie objawów często się zmienia w zależności od aktywności układu odpornościowego. Leczenie choroby wymaga przyjmowania leków przez dość długi okres czasu. Zazwyczaj co najmniej przez 2-3 lata, a bywa że i przez całe życie chorego. Z danych statystycznych wynika, że większość chorych w Polsce nie leczy się wcale lub w sposób niedostateczny. Często zadowalając się systematycznym przyjmowaniem leków przeciwbólowych, które nie dają możliwości zatrzymanie choroby i osiągnięcia remisji.

Poradnik "Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów" to książka skierowana w pierwszej kolejności do osób zainteresowanych nowymi metodami leczenia i postępowania w chorobie, która w Polsce dotyka blisko miliona osób. "Większość chorych w Polsce ma bardzo słabe rozeznanie w celach i zasadach leczenia zapalenia stawów, a każdy chory musi wiedzie kiedy i jakie badania kontrolne powinien wykonywać oraz znać objawy uboczne, które mogą wystąpić po leku, który przyjmuje. Jest to bardzo istotne ze względu na konieczność długotrwałego leczenia" - pisze autor.

Autorem poradnika jest doświadczony lekarz reumatolog, specjalizujący się w chorobach układu kostno-stawowego z ponad trzydziestoletnią praktyką w zawodzie. Przez 6 lat pracował w szpitalach uniwersyteckich w Wielkiej Brytanii, m.in. w West Suffolk Hospital. Obdarzony ogromną wiedzą indywidualista z nieskończonymi pokładami cierpliwości i empatii. Jego pacjenci widzą w nim nie tylko lekarza, ale również świetnego słuchacza i rozmówce, zawsze przychylnego i serdecznego człowieka, dla którego najważniejsze jest niesienie pomocy.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/jak-leczyc-reumatoidalne-zapalenie-stawow-poradnik-dla-chorych_p5 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych"

Opinia

Dobry poradnik

Awatar użytkownika

Poradnik sensowny i pomocny do zrozumienia choroby i sposobów jej leczenia. Mój ojciec na to choruje i sobie chwali książkę. Polecam wszystkim chorym, na prawdę warto przeczytać.

10 styczeń 2014 18:17

Opinia

Potrzebna książka

Awatar użytkownika

Bardzo rzeczowa książka, pomogła mi w zrozumieniu choroby. Dzięki Panu doktorowi Niebrzydowskiemu wiem co jest istotne w leczeniu i mogę wymagać tego od lekarzy, u których się leczę. Naprawdę, bardzo polecam ten poradnik wszystkim chorym oraz tym, którzy maja chorego na zapalenie stawów w rodzinie.

7 styczeń 2014 15:26

Nowa opinia

Recenzje dla: "Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych"

Jarosław Niebrzydowski: "Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych"

Po książkę dr Jarosława Niebrzydowskiego dotyczącą reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS) sięgnęłam z dużym zainteresowaniem. Chociaż sama na szczęście jeszcze tego typu problemów nie mam, to znam wiele osób, które cierpią na tę chorobę i wiem jak bardzo może być dokuczliwa. Nieraz słyszałam o domowych sposobach jej leczenia, takich jak wygrzewanie bolących stawów przez kota czy okłady z liści kapusty. Pomyślałam, że książka napisana przez lekarza reumatologa będzie rzetelnym wyjaśnieniem,...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl