Opinie o książce: "Jak intepretować rysunki dziecka?"

Okładka
Co oznaczają rysunki dziecka? Co kryje w sobie dziecięca ilustracja? Czy na jej podstawie możemy cokolwiek wywnioskować? Jak interpretować dziecięce malowidła? Tak wiele pytań często zadają sobie rodzice oglądając prace rysunkowe swoich pociech. Jeśli chodzi o wszystkie z nich to odpowiedź jest zadowalająca – w rysunku dziecka kryją się emocje te pozytywne i te negatywne, można odczytać w nich to co nurtuje dziecko i to co cieszy, to można by powiedzieć taka legenda znaków, w której każdy ma swoje znaczenie. Tematykę interpretacji dziecięcych rysunków oraz rysowania mandali przez dziecko w swojej książce-poradniku „Jak interpretować...

Opinia

Fajne i pomocne

Awatar użytkownika
Zbyszek Klanowski
(anonimowy)

Książka o interpretacji rysunków dzieci bardzo mi się przydała w rozumieniu mojego synka. Świat dziecka jest inny jak dorosłego i dla jego zrozumienia przydaje się książka taka jak ta właśnie. Generalnie oceniam ją bardzo dobrze, szczególnie że książka ta jest raczej dobrze zrozumiała dla kogoś kto nie kończył psychologii. Zadziwiające ile można wyczytać z oglądania rysunków i twórczości dziecka.

7 styczeń 2014 15:46

Opinia

Psychologia dziecka

Awatar użytkownika
dr Jung junior
(anonimowy)

Istotny podręcznik dla psychologów i pedagogów z zakresu interpretacji rysunków dzieci, które jak chyba wszyscy wiedzą, stanowią odbicie stanu umysłu dziecka. Bardzo potrzebna praca, ukierunkowana na konkretną wiedzę i umiejętności. Książka także może być przydatna dla wszystkich rodziców, którzy chcieli by lepiej zrozumieć swoje dziecko. Praca napisana w przystępny sposób , czyniącym ją zrozumiała nawet dla laika. Mi pozwoliła na uporządkowanie wiedzy z zakresu interpretacji rysunków dziecka. Polecam gorąco.

13 grudzień 2013 13:22

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy