Opinie o książce: "Za kulisami u Boga. Schematyczny rozwój ducha człowieczego"

Okładka
Szukając własnej duchowości, wiele osób zastanawia się nad istnieniem Boga i sensu swojego życia. Jednakże - jak pisze Kociszewski: „Zjawiska, które spotykamy na co dzień, czasem są tak subtelne, że dla wielu ludzi zajętych pogonią za lepszym jutrem pozostają niedostrzegalne i tym bardziej niezrozumiałe. W odwiecznej walce o przetrwanie w materii, ciągle borykając się z kłopotami życia na Ziemi, przechodzimy obok nich. Żyjemy w różnych miejscach, na różnych kontynentach, reprezentujemy różne narodowości i wyznania religijne... [Tymczasem] warto, żeby każdy z nas przyjrzał się bliżej tym zjawiskom". Ta książka została napisana z...

Opinia

Interesujące

Awatar użytkownika
Janek Grzybowski
(anonimowy)

Ta publikacja to iście zadziwiająca pozycja dla kogoś wyznającego jakąkolwiek religię a także dla ateisty czy agnostyka. Jest to, w zasadzie jak mi się wydaje, nowy system religijny. Dla kogoś otwartego na świat i różne poglądy zwraca uwagę fakt iż jest to książka i jednocześnie światopogląd o charakterze jakiejś religii dogmatycznej, czerpiącej z nurtu New Age. W moim przekonaniu książka bardzo niebezpieczna dla czytelnika, który zbyt mocno przejmie się jej treścią - posiada wszelkie znamiona sekty.

7 styczeń 2014 15:54

Opinia

Dziwna książka

Awatar użytkownika
Janek Paranoiolog
(anonimowy)

Dziwna książka, z pewnością bardzo bulwersująca ludzi o tradycyjnych katolickich czy szerzej chrześcijańskich poglądach a dla ludzi wyznających pogląd ateistyczny i racjonalistyczny po prostu książka śmieszna z zestawem poglądów jakie prezentuje. Ja osobiście odniosłem wrażenie że jest to propagowanie jakiejś sekty. Nie powiem że jestem zawiedziony po przeczytaniu tej książki ale trudno i się zgodzić z czymkolwiek z tej książki. Można przeczytać ale trzeba wziąć pod uwagę że to dziwaczna propaganda dziwnego światopoglądu.

13 grudzień 2013 15:01

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy