Opinie o książce: "Żeglarz jachtowy - teoria i praktyka"

Okładka
Poradnik żeglarski to bardzo potrzebna pozycja na liście żeglarza – nowicjusza. Zaczynając swą przygodę z żeglarstwem zaczynać trzeba od suchej zaprawy, nie zaszkodzi na początek zapoznać się odrobinę z teorią żeglarską, dowiedzieć się czegoś z terminologii żeglarskiej i zapoznać z podstawową wiedzą na temat używania sprzętu wodnego. Oczywiście sam taki poradnik nie zapewni nam zdobycia odpowiedniej wiedzy oraz zwłaszcza potrzebnych umiejętności, ale samo zapoznanie się z nim daje nam już przewagę nad tymi, którzy nie sięgną po taką publikacje na przykład przystępując do kursu. Poradnik żeglarski jest także bardzo pomocny w momencie,...

Opinia

Pirat

Awatar użytkownika
Pirat żaglówkowy
(anonimowy)

No całkiem fajny poradnik dla żeglarza i nie tylko nowicjusza ale też dla obeznanego już z żaglami wilka morskiego. Napisany w sposób swobodny, bez nauczycielskiego bełkotu a prosto z krwi i potu starego żeglarza. Polecam bo czytanie to przygoda już sama w sobie.

7 styczeń 2014 16:14

Opinia

Sternik

Awatar użytkownika
Jan Pływak
(anonimowy)

Bardzo rzeczowy i przydatny podręcznik, czy tez poradnik żeglarski. Mi się bardzo przydał do nauki na temat wykorzystywania mojego małego jachtu. Moja ocena jest jak najbardziej pozytywna i polecam go każdemu żeglarzowi początkującemu a i bardziej doświadczonemu też może się czasem przydać.

13 grudzień 2013 15:13

Recenzja

Z recenzji...

Awatar użytkownika
admin

Nie jest to typowy podręcznik dla zdających na stopień żeglarza jachtowego. To przede wszystkim spisany zbiór wielu lat doświadczeń autora w żeglowaniu i szkoleniu. To także zbiór porad człowieka, który dla żeglarstwa żyje, który chce, żeby było łatwe, popularne, bezpieczne i etyczne. Autor uczy w „Żeglarzu” realnego żeglarstwa, przy czym robi to jak dobry kolega, a nie zaś nauczyciel mentorskim tonem. Uczy przede wszystkim rozsądku oraz roztropności.

Książkę można polecić nie tylko nowym adeptom żeglarstwa. Przyda się też instruktorom i osobom już żeglującym. Jest inna niż znane mi podręczniki i naprawdę dobrze się ją czyta. A o przesłaniu prezentowanego tu podręcznika niech świadczy jego motto: Żeglarstwo to nie sport, to charakter”.

sir Francis Chichester.

19 lipiec 2013 16:16

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy