Żeglarz jachtowy - teoria i praktyka

| Dodano: 19 lipiec 2013 | Dodana przez: admin

Share

Okładka

Twoja ocena

Poradnik żeglarski to bardzo potrzebna pozycja na liście żeglarza – nowicjusza. Zaczynając swą przygodę z żeglarstwem zaczynać trzeba od suchej zaprawy, nie zaszkodzi na początek zapoznać się odrobinę z teorią żeglarską, dowiedzieć się czegoś z terminologii żeglarskiej i zapoznać z podstawową wiedzą na temat używania sprzętu wodnego. Oczywiście sam taki poradnik nie zapewni nam zdobycia odpowiedniej wiedzy oraz zwłaszcza potrzebnych umiejętności, ale samo zapoznanie się z nim daje nam już przewagę nad tymi, którzy nie sięgną po taką publikacje na przykład przystępując do kursu. Poradnik żeglarski jest także bardzo pomocny w momencie, kiedy zaczniemy już pływać aby w każdej chwili w razie wątpliwości sięgnąć do specjalistycznej bazy wiedzy na temat żeglowania. Konkretne przypadki praktyczne, które budzą nasze wątpliwości możemy przepracować w oparciu o teorię.

W poradniku tym mamy poruszone kilka zakresów tematycznych.

Pierwszym takim zakresem jest, co oczywiste, sztuka prowadzenia jachtu oraz wszelkie czynności związane z prowadzeniem, sterowaniem i obsługą sprzętu wodnego w takcie pływania. Tutaj również jest omówiona współpraca pomiędzy poszczególnymi członkami załogi, bo to niezwykle ważne aby każdy wiedział co ma robić i współgrał z każdym.

Drugi zakres tematyczny to bezpieczeństwo na wodzie, które jak wiadomo jest priorytetowe gdyż z żywiołami nie ma żartów. Odpowiednie sprzęt i wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa jest tutaj ważny ale ważniejszy jest zdrowy rozsądek, zasady i przepisy bezpieczeństwa.

Trzecim zakresem tematycznym jest zupełnie minimalny opis różnych typów i klas jednostek pływających. Istotne jest to abyśmy mieli rozeznanie na czym mamy pływać.

Czwarty zakres tematyczny poradnika to meteorologia. Dobry żeglarz powinien umieć odczytywać prognozy i mapy pogody aby wiedzieć czy warunki meteorologiczne umożliwiają wypłynięcie i jak mogą się zmienić w takcie rejsu. Trzeba też nauczyć się obserwować otaczającą nas aurę pogodową. Te podstawowe zakresy tematyczne poradnika już teraz uzmysławiają nam, że mamy do czynienia z wieloma ważkimi czynnikami związanymi z pływaniem na sprzęcie wodnym.

"Żeglarz jachtowy" będzie niewątpliwie doskonałym podręcznikiem zarówno dla nowicjuszy starających się o patent sternika czy też żeglarza jachtowego, jak i dla instruktorów żeglarstwa, ponieważ pomoże on i ułatwi prowadzenie zajęć.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/zeglarz-jachtowy-teoria-i-praktyka_p64 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Żeglarz jachtowy - teoria i praktyka"

Opinia

Pirat

Awatar użytkownika

No całkiem fajny poradnik dla żeglarza i nie tylko nowicjusza ale też dla obeznanego już z żaglami wilka morskiego. Napisany w sposób swobodny, bez nauczycielskiego bełkotu a prosto z krwi i potu starego żeglarza. Polecam bo czytanie to przygoda już sama w sobie.

7 styczeń 2014 16:14

Opinia

Sternik

Awatar użytkownika

Bardzo rzeczowy i przydatny podręcznik, czy tez poradnik żeglarski. Mi się bardzo przydał do nauki na temat wykorzystywania mojego małego jachtu. Moja ocena jest jak najbardziej pozytywna i polecam go każdemu żeglarzowi początkującemu a i bardziej doświadczonemu też może się czasem przydać.

13 grudzień 2013 15:13

Nowa opinia

Recenzje dla: "Żeglarz jachtowy - teoria i praktyka"

Poradnik żeglarski Zbigniewa Klimczaka

Ważnym elementem, o którym w swojej książce pisze Zbigniew Klimczak jest to, aby oprócz naszej wiedzy, jaką zapewne zdobędziemy na kursie w szkole żeglarskiej i doświadczenia, jakie przyjdzie z czasem, ważne są pewne cechy charakteru. Idealnie opisał to w swojej książce o samotnym rejsie dookoła świata, podobnie określił to sir F. Chichester: „Żeglarstwo to nie sport, to charakter”. Jak o żeglarstwie wypowiada się sam autor książki „Żeglarz Jachtowy. Teoria i praktyka”, - „Żeglarstwo to jednak nie tylko stan...

To już trzecie wydanie podręcznika Zbigniewa Klimczaka „Żeglarz jachtowy-teoria i praktyka”

Dominik Życki, doskonały teoretyk i praktyk żeglarstwa regatowego, partner Mateusza Kusznierewicza, napisał o pierwszym wydaniu podręcznika recenzję zatytułowaną: 30 lat praktyki na 100 stronach.   Powyższe zdanie, a nie oryginalny tytuł, jest wg mnie ( pisze Dominik Życki) esencją nowego podręcznika Zbigniewa Klimczaka „Żeglarz jachtowy – teoria i praktyka”. Nie jest to typowy podręcznik dla zdających na stopień żeglarza jachtowego. To przede wszystkim spisany zbiór wielu lat doświadczeń autora...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl