Opinie o książce: "Kreatywna plastykostymulacja w świetle twórczego funkcjonowania umysłu"

Okładka
Autorka chciała przekazać w tej pracy swoje doświadczenia i pokazać jak można połączyć je ze sobą i wykorzystywać plastykę do terapii i badań. Jej celem było też pokazanie jak może sztuka stać się prostym narzędziem o ogromnych możliwościach, wcale niekoniecznie w rękach artystów. Innym czysto praktycznym powodem było zebranie wiedzy na temat twórczości, arteterapii i plastykoterapii, oraz badań na temat ich oddziaływania, aby mogli z niej korzystać studenci oraz inne osoby zajmujące się takimi zajęciami zarówno pedagodzy w szkołach i przedszkolach, terapeuci pracujący z podopiecznymi jak i rodzice oraz opiekunowie dzieci. Nie...

Opinia

Szok

Awatar użytkownika
Tytus XL
(anonimowy)

Przyznam się że nie przeczytałem tej książki a tylko ją przeglądałem. To pozycja zbyt trudna, naukowa dla wytrawnych psychologów. Nie wiem czy polecić książkę, no chyba tylko naukowcom i praktykom pracy psychologicznej.

8 styczeń 2014 10:56

Recenzja

Z recenzji...

Awatar użytkownika
rappoetyk

„W ciekawy sposób łączy wiedzę z różnych dziedzin nauki, których wspólnym mianownikiem jest twórczość. Autorka przedstawia zarówno rozważania na temat istoty twórczości i sztuki, jak również w sposób wyczerpujący opisuje oddziaływania takie jak arteterapia i plastykoterapia, korzystające z twórczości jako procesu terapeutycznego bądź rozwojowego. Co ciekawe, Autorka przytacza szereg badań neuropsychologicznych odnoszących się do funkcjonowania mózgu podczas procesu twórczego. Książka może być pomocna terapeutom i psychologom w głębszym zrozumieniu tego, jak stymulacja twórcza może kształtować jednostkę.”


Dr Joanna Maria Kwaśniewska

Psycholog twórczości, Trener kreatywności

Adiunkt w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej

17 lipiec 2013 11:48

Recenzja

Z recenzji...

Awatar użytkownika
admin

„W współczesnych czasach komputerów i pragmatyzmu sztuka jest często zaniedbywana. Ale czy słusznie? Jakie znaczenie może mieć sztuka i zajęcia artystyczne dla wyników w szkolnych testach? Na to i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź w tej książce(…).  Polecam to ciekawe i praktyczne opracowanie. 


mgr Jolanta Tadeusiak  Psycholog, Trener twórczego myślenia, coach, a także rodzic”

17 lipiec 2013 11:46

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl