Moja mama pije

| Dodano: 11 lipiec 2013 | Dodana przez: rappoetyk

Share

Okładka

Twoja ocena

"Moja mama pije" to nowela obyczajowa, którą powinien przeczytać każdy, kto chociaż raz zetknął się z alkoholizmem lub myśli, że problem alkoholizmu go nie dotyczy. Veronique Wolf przedstawia historię alkoholizmu matki, widzianej oczami jej córki. Dziewczynka, uczennica podstawówki, nie rozumie istoty choroby alkoholowej. Miota się między miłością a nienawiścią do własnej matki. Nie potrafi poradzić sobie z emocjami. Dzięki ojcu i wsparciu przyjaciół dojrzewa jednak do tego, by spojrzeć swoim demonom w twarz, uporać się ze wstydem i poczuciem winy. Siła utworu polega na przeniesieniu punktu ciężkości narracji z osoby uzależnionej na osoby współuzależnione, które cierpią nie mniej niż sam chory. Autorka porusza także kwestię polskich stereotypów, choćby sztandarowego przekonania, że pijącego mężczyznę można zrozumieć, ale kobieta-pijaczka to wstyd, skandal i obraza boska. A choroba nie wybiera, może dopaść każdego. Ciebie również - pamiętaj....

Źródło: http://www.ebooki123.pl/moja-mama-pije_p104 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Moja mama pije"

Opinia

Przekleństwo alkoholu

Awatar użytkownika

Poruszająca książka i dosyć wstrząsająca. Alkoholizm to przekleństwo a zwłaszcza kiedy dotyczy matki dzieci. Na jej podstawie można zobaczyć jak działają mechanizmy uzależnienia. Polecam wszystkim a zwłaszcza osobom, które mają w rodzinie alkoholika.

13 styczeń 2014 14:54

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl