Luśka na planecie Dziecko. Nieporadnik świadomego rodzica

| Dodano: 3 lipiec 2013 | Dodana przez: admin

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka znanej polskiej aktorki Pauliny Holtz „Luśka na Planecie Dziecko. Nieporadnik świadomego rodzica” to zaskakująca i bardzo zabawna opowieść młodej kobiety – Luśki, która niedługo zostanie mamą, a dla której całe to macierzyństwo jest na początku przynajmniej „przygodą kosmiczną”. Nieplanowana ciąża wiele zmienia w życiu tej energicznej młodej trzydziestolatki. W końcu dowiaduje się o niej całkiem przypadkowo, chcąc podtrzymać załamaną przyjaciółkę robi z nią test ciążowy dla dodania otuchy. O „byciu mamą” dzieli się ze swoim partnerem Krzysztofem, który jest również zaskoczony i bardzo zabawnie reaguje na wieść o tym.

Książka przedstawia zabawne sytuacje jakie towarzyszą podczas ciąży bohaterom, chcąc w ten sposób jakby wprowadzić młodego rodzica w świat ciąży i przygotowania na nadejście dziecka. Zabawne zdarzenia, opisy i sytuacje sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Poza niezwykle humorystycznym opowiadaniem książka wprowadza czytelnika w porady dzięki zamieszczonym wielu wywiadom ze znanymi osobami tj. Reni Jusis, Beatą Tyszkiewicz, Tomaszem Florkiewiczem czy też wieloma specjalistami zajmującymi się kobietami w ciąży.

Książkę szczególnie polecamy młodym trochę zagubionym rodzicom, których wiadomość o ciąży również zaskoczyła, lecz pomimo tego chcą przejść przez ten piękny okres bez obaw i strachu.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/luska-na-planecie-dziecko-nieporadnik-swiadomego-rodzica_p3 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Luśka na planecie Dziecko. Nieporadnik świadomego rodzica"

Opinia

Awatar użytkownika

W poradniku tym przeplatana jest historia Luśki, która ma zostać mamą, z rozmowami z przeróżnymi osobami m.in lekarzami, a także gwiazdami takimi jak Beata Tyszkiewicz, Beata Tadla czy Reni Jusis, na temat macierzyństwa.

Książka porusza naprawdę mnóstwo zagadnień na zaledwie 164 stronach, z czego ostatnie 30 stron to polecenia firm i linki do stron przydatnych dla mam, a także miejsce na notatki, więc samej treści jest zdecydowanie mniej, ale udało się przeprowadzić wywiady m.in o diecie w ciąży, badaniach, szkołach rodzenia, ubraniach ciążowych, wyprawce do szpitala i karmieniu piersią. Możemy się także dowiedzieć jak wyglądał okres ciąży i poród kiedyś, a jak wygląda on dzisiaj.

Myślę, że przeplatane rozdziały były całkiem fajnym pomysłem. Historia Luśki była takim miłym przerywnikiem w rozmowach o poważnych sprawach. W lekki i dość żartobliwy sposób opisane są jej perypetie, problemy i rozterki związane z byciem w ciąży. Wydaje się ona w tym bardzo ludzka, mająca takie obawy jak każda z nas. 
Co do części poradniczej, to myślę, że może być bardzo przydatna. Nie jestem w ciąży, nie mam jeszcze dzieci, jednak dowiedziałam się wielu nowych informacji, na przykład kim jest Doula, a nigdy wcześniej nie spotkałam się z tą nazwą. Książka powinna rozwiać sporo wątpliwości przyszłych mam, a także pokazać jak przetrwać okres ciąży, żeby nie dać się zwariować. 
Najważniejszą mądrością, jaką wyciągnęłam z tej lektury, jest to, żeby mimo miliona przeróżnych porad, które dobiegają nas zewsząd, nie zapomnieć o swojej intuicji, bo nikt tak jak mama nie wie, czego trzeba jej dziecku. 
Podsumowując, myślę, że książka ta może się okazać naprawdę pomocna dla przyszłych mam i jest to dość miła odskocznia od dużych, szczegółowych poradników. Okres ciąży jest na tyle stresujący, że warto przeczytać coś, co pomoże nam zdobyć trochę luzu.

recenzja pochodzi z bloga http://niezwykle-slowa.blogspot.com

6 czerwiec 2019 11:42

Nowa opinia

Recenzje dla: "Luśka na planecie Dziecko. Nieporadnik świadomego rodzica"

Paulina Holtz: Luśka na planecie Dziecko. Nieporadnik świadomego rodzica

W „Dzienniku ciężarowca” Kwaśniewski skupia się przede wszystkim na tym, by pokazać, że ciąża wpływa nie tylko na zdrowie czy samopoczucie kobiety, ale również i jej partnera. Wiosną ubiegłego roku pojawiła się kontynuacja tej książki, czyli „Dziennik taty”. Niestety, słabsza literacko, ale równie ciekawa poznawczo. Centralnym punktem, tak jak przednio, jest dziecko. A w zasadzie teraz już dzieci, bo Tosia, znana z „Dziennika ciężarowca”, doczekała się brata.  Kwaśniewski pokazuje, jak ważne w...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl