Krzyż południa

| Dodano: 2 lipiec 2013 | Dodana przez: admin

Share

Okładka

Twoja ocena

"Krzyż południa to opowieść o młodym dziennikarzu nowojorskiej gazety polonijnej, który zapałał naturalną sympatią do sympatycznej panienki, której bezczelny złodziej wyszarpnął torebkę w bocznej, odludnej uliczce pewnego mglistego wieczoru. Dzięki zdecydowanej a nieustraszonej interwencji naszego bohatera torebka została odzyskana, wraz z zawartością. Opiekuńczy redaktor odprowadza wyraźnie roztrzęsioną dziewczynę pod drzwi jej domu , bo przecież godzina jest późna a okolica wyludniona. Wdzięczna panienka obdarowuje swojego zbawcę promiennym uśmiechem oraz numerem telefonu. Nie, nie, do siebie od razu nie zaprasza, bo nie jest jedną z tych… co to… tego…Państwo rozumieją.
Młoda para zaczyna się spotykać, z naturalną konsekwencją stanu rzeczy. Powstaje wątła nić wzajemnej sympatii, nieustannie pielęgnowana i umacniana z obu stron. Ponieważ życiowym hobby uroczej Margaret jest zwiedzanie malowniczych Karaibów, łatwo namówiła zakochanego już Yana na tygodniową wycieczkę na liniowym statku pasażerskim na trasie Nowy Jork - Miami - Key West - San Juan. Piękna trasa. Polecamy.
- Wpłacają państwo dolara, otrzymują państwo wrażeń za setkę - przekonywał ich rzutki agent w biurze podróży, wręczając kolorowe broszury na lśniącym, kredowym papierze. Skłamał - dodamy w zaufaniu, wyprzedzając bieg wypadków. Wrażeń otrzymali za tysiąc dolarów. Jeżeli nie więcej.
Pirackie skarby w niedostępnych grotach, skrytobójstwa, zamachy, czterej podejrzani w otwartym mercedesie, narkohandlarze w prywatnych apartamentach luksusowego więzienia, zręczni pokerzyści, ruletka i bakarat w nocnych kasynach, złodzieje i policjanci, tłumy pięknych kobiet w wieczorowych sukniach i eleganckich mężczyzn w czarnych smokingach, rosyjska mafia czyhająca na nieświadomych nabywców prestiżowych nieruchomości, topielec kołyszący się na linie na dnie płytkiej zatoczki, biały hydroplan chyłkiem przemykający się na Kubę, zdrada i wiarołomstwo, oraz…starożytni Sumerowie przekazujący pismem klinowym z otchłani wieków pewne nazwisko. Co za świat! Swiat zbrodni, występku, przemocy i pieniędzy oraz wakacji. Opisany z dużym wdziękiem i poczuciem humoru.
Nie zalecamy czytania tej powieści do poduszki. Przyśni się. Gwarantujemy.

Dostępna w

Opinie o: "Krzyż południa"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl